Швейцарія може змінити рамки нейтралітету через боєприпаси для України – Bloomberg


Швейцарія може змінити рамки нейтралітету через боєприпаси для України – Bloomberg

Фото — depositphotos.com

Умови традиційного нейтралітету Швейцарії можуть бути частково переглянуті, щоб створити передумови для надання військової допомоги Україні. Про це повідомляє Bloomberg.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

До парламенту Швейцарії внесено законопроєкт, який відкриває можливість для Німеччини, Іспанії та Данії передавати Україні вироблені у Швейцарії боєприпаси, а також дозволити швейцарській армії передати Польщі, Словаччині та Чехії танки Leopard, які підлягають списанню, замість танків, які ці країни планують передати ЗСУ.

Автор законопроєкту депутат Майя Рінікер сказала Bloomberg, що не пропонує відмовитися від нейтралітету Швейцарії, проте вважає за потрібне «обговорити можливість підтримки країн, які обстоюють такі самі демократичні цінності, що й Швейцарія».

Bloomberg нагадує, що Швейцарія не постачала зброю жодній із країн, що воюють, ні в Першу, ні в Другу світову війну.

Агентство також зазначає, що згідно зі свіжими соціологічними опитуваннями, більше половини опитаних громадян Швейцарії висловилися за дозвіл на реекспорт боєприпасів швейцарського виробництва, щоб допомогти Україні.

  • Раніше Швейцарія відмовлялася давати дозвіл на постачання Україні снарядів до зеніток Gepard.
  • 11 січня 2023 року Мадрид заявив, що Швейцарія накладає вето на деякі види зброї, які Іспанія хотіла би поставити Україні.
  • 24 січня повідомлялося, що Швейцарія вирішила припинити блокувати постачання озброєнь Україні та дозволить європейським країнам передавати Києву зброю швейцарського виробництва.

Джерело

Новости Чернигова