Сім головних новин України та світу на 19:00 6 березня


Сім головних новин України та світу на 19:00 6 березня

Бахмут (Фото: EPA)

1. Кожен з 18 років – місяць на рік на спецкурсах. Що планують у Міноборони замість строкової служби. В Україні необхідно виробити концепцію армії резервістів, яка буде схожа на те, що зроблено у Швейцарії та Ізраїлі: кожен військовозобов’язаний має щороку протягом місяця на зборах вдосконалювати військові навички. Така ідея входить у плани Міноборони (детальніше).

2. Більшість користувачів Дії хочуть залишити 8 березня вихідним. Більшість користувачів Дії проголосували за те, щоб залишити 8 березня вихідним. Такий варіант підтримали понад 1,3 млн українців (детальніше).

3. Болгарія за рік через посередників відправила Україні озброєння на $1 млрд — Euractiv. Болгарія поставила Україні озброєння на суму понад $1 млрд через країни-посередники, зокрема через США, Велику Британію та Польщу (детальніше).

4. В Укрнафти та Укртатнафти вилучили пального на майже 800 млн грн, ексдиректор під вартою. Екскерівника нафтопереробної компанії ПАТ «Укрнафта» заарештовано через підозру в умисному ухиленні від сплати акцизного податку, також під час обшуків вилучено на майже 800 млн грн нафтопродуктів (детальніше).

5. Зеленський провів Ставку — Залужний підтримав продовження та посилення оборони Бахмута. Генерали висловилися за продовження оборонної операції та подальше посилення позицій у Бахмуті (детальніше).

6. Росіяни розстріляли українського військовополоненого за слова «Слава Україні». Російські окупанти вбили українського військовополоненого, який, будучи без зброї, сказав «Слава Україні». Відповідне відео з’явилось у соцмережах (детальніше).

7. Нові звільнення і призначення в СБУ: Зеленський підписав укази. Зокрема, звільнено заступника Малюка, а також начальників управлінь СБУ в Запорізькій і Сумській областях (детальніше).

Читайте тексти дня:

Міністр війни. Резніков про Зеленського та країну: кожен з 18 років має вчитися стріляти

Новим директором НАБУ став Семен Кривонос. Хто він і як пов’язаний із заступником Єрмака

Як працює штучний інтелект. IT-словник – пояснюємо основні терміни простими словами

«Як не спровокувати злочин»: що таке віктимологія і чи місце їй у шкільних підручниках

Дивіться також:

Резніков дав велике інтерв’ю LIGA.net: відео

Джерело