Ситуація на півдні. Росія активізувала обстріли Дніпровсько-Бузького лиману


Ситуація на півдні. Росія активізувала обстріли Дніпровсько-Бузького лиману

Фото — Google Maps

Росія активізувала обстріли Дніпровсько-Бузького лиману, що може бути пов’язано з бажанням України розширити Чорноморську зернову ініціативу і включити в неї Миколаїв. Про це повідомило оперативне командування «Південь».

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

«На тлі перегляду та продовження зернової угоди щодо термінів і розширення на миколаївські порти, окупанти активізували обстріли з мінометів та ствольної артилерії по акваторії Дніпровсько-Бузького лиману, в напрямку Очакова і Куцурубської громади. З мінометів та ствольної артилерії ворог обстрілював акваторію Очаківської громади», – заявили військові.

Пошкоджень інфраструктури та людських втрат від цих обстрілів не було.

Загалом протягом минулої доби кількість обстрілів в зоні відповідальності ОК «Південь» зменшилась. Якщо раніше фіксувалось понад 90 на добу, то зараз – близько 60.

  • Очаків розташований навпроти Кінбурнської коси, звільнення якої може дозволити Україні контролювати виходи до низки портів, збільшити військово-морську активність та потенційно провести переправу на лівий берег Дніпра.
  • Кінбурнська коса розташована за 4 км через протоку від Очакова, дозволяє контролювати вхід у Дніпро, Південний Буг, порти Миколаєва та Херсона.
  • Окупанти також використовували косу для ракетних та артилерійських ударів по Очакову, південній частині Миколаївської області та підконтрольних Україні районів біля Чорного моря.

Читайте також: У напрямку Криму Росія більше не має глибокого тилу — командувач угруповання «Таврія»

Джерело

Новости Чернигова