Скільки авто можна зареєструвати на одну особу?

Україна не має встановлені законодавчі норми стосовно реєстрації автомобілів та обмежень, пов'язаних з їхньою кількістю на одну особу. Але ми сьогодні розберемо, що потрібно знати про реєстрацію автомобілів в Україні та автострахування цих авто.

 

Чи можна зареєструвати на 1 особу більше 1 авто?

 

Відповідно до Закону України "Про реєстрацію транспортних засобів" та інших відповідних нормативних актів, кількість автомобілів, яку може мати одна особа, не має жорстких обмежень. Принципово, будь-яка фізична особа може володіти декількома автомобілями, проте важливо враховувати кілька аспектів.

 

Місцеві обмеження. Деякі обмеження можуть бути введені на рівні місцевих органів управління транспортом. Наприклад, в окремих містах або областях можуть діяти правила, що обмежують кількість транспортних засобів на одну особу.

 

Податки та збори. Крім того, власники кількох автомобілів можуть стикатися зі специфічними податковими або збірними обов'язками. У деяких випадках, вартість реєстрації та утримання кожного транспортного засобу може змінюватися в залежності від їх кількості.

 

Сприяння сталому розвитку. З іншого боку, влада може введенням стимулів або пільг сприяти власникам авто, які використовують екологічно чисті транспортні засоби, що може вплинути на рішення про купівлю кількох автомобілів.

 

Кілька осіб на одне авто

 

Деякі люди також питають: “Чи можна в одному техпаспорті вказати 2 осіб?”. І так, дійсно, Положеннями п. 6 Порядку передбачено можливість вписування двох осіб в техпаспорт. Але одна особо буде в полі “Особливі відмітки” як співвласник авто.

 

Податки від кількості оформлених авто

 

В законі не прописано від якої кількості авто необхідно сплачувати податки, але є наступне:25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування, відповідно до п. 267.4 ст. 267 Податкового кодексу. Це означає, що маючи навіть 1 авто, що підпадає під податок має бути оплачений. Перед покупкою авто завжди перевіряйте, чи потрібно буде сплачувати податок на розкіш.

 

Страхування автомобілів на різних людей або 1 особу?

 

В законі страхування “Про ОСЦПВ” не обмежено кількість автомобілів, що можуть бути застраховані однією особою. Але потрібно розуміти виходячи з чого немає обмеження. Купити подібну страховку на сайті KIRINS можна за лічені хвилини, а цей сервіс пояснив кілька деталей:

 

1. Згідно закону страхується саме автомобіль, а не людина. Тому навіть не власник авто може застрахувати будь-яке авто за своїм бажанням.

2. Діє лише перша страховка. Якщо декілька людей не змовляючись оформили поліс автострахування на одний і той самий автомобіль, то потрібно розуміти, що згідно Закону відповідальність несе саме перша страхова компанія. Це потрібно враховувати, якщо станете винуватцем ДТП.

3. Знижки від страхових компаній. Деякі страхові компанії можуть надавати додаткові знижки за “автопарк”. Якщо людина страхує 5 та більше авто за певний період часу, то деякі компанії можуть надавати знижки таким клієнтам за кількість авто.

 

Источник

Новости Чернигова