Скільки задонатили на ЗСУ найбільші бізнесмени країни (дослідження)

Найбільший приватний донор ЗСУ – SCM Ріната Ахметова

Видання «NV Бізнес» проаналізувало внесок 55 найбільших компаній України у допомогу країні з 24 лютого 2022 року. Упродовж двох років великої війни ці вітчизняні бізнеси надали для ЗСУ та на гуманітарні цілі понад 58,8 млрд грн.

На першому місці за внеском – компанія SCM Ріната Ахметова – сумарно це 8 млрд грн. На другому місці – бізнес та фонди Віктора Пінчука з 5,77 млрд грн. Замикає трійку лідерів Фонд Петра Порошенка, сума допомоги якого сягнула 4,7 млрд грн. Загалом великі бізнес-групи задонатили майже 26 млрд грн.

Видання зазначає, що допомога бізнесів не обмежується лише фінансами. У країні «народилася нова індустрія defence tech» – виробництво необхідної для воїнів продукції.

графіка: biz.nv.ua

Наприклад, SCM Ріната Ахметова виробляє фортифікаційні споруди, захист для американських танків Abrams та інші речі, які потребує армія, у рамках ініціативи «Сталевий фронт».

«Бізнес активно залучений до здійснення благодійної допомоги, у тому числі до ліквідації наслідків російської агресії, – каже Ганна Гвоздяр, заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості України. – Більшість українських компаній має корпоративні програми, спрямовані або на допомогу Збройним силам України, або на допомогу тим, хто постраждав від бойових дій».

графіка: biz.nv.ua

Загальна сума, яку 55 проаналізованих компаній надали для допомоги військовим та цивільним, складає 58,5 млрд грн. Утім очевидно, що донорів насправді більше.

Ще у листопаді 2023 року PGU оприлюднила звіт, за яким помітне зростання активності пожертв від корпоративного сектору. Дар’я Маліхатко, директорка Data Science у PGU, каже, що тоді зростання показало плюс 10 %. І цей тренд зберігається дотепер.

Новости Чернигова