Скористалися пожежею: двох жителів Чернігівщини підозрюють у незаконній порубці дерев на понад 6,5 мільйонів гривень

Поліція повідомила посадовцям лісогосподарської галузі про підозру в масштабній незаконній порубці лісу. Вони завдали екологічної шкоди на понад 6,5 мільйонів гривень.

Про це повідомляє поліція Чернігівської області на своєму офіційному сайті.

Правоохоронці встановили, що керівник лісогосподарського підприємства на Бобровиччині Ніжинського району залучив двох своїх підлеглих (керівників нижчої ланки) до організації незаконної порубки лісу під виглядом санітарних заходів.

Слідчі встановили, що підозрювані скористалися великою пожежею в районі: вогонь знищив понад 50 гектарів сухої та самосійної рослинності, а також зачепив лісовий масив. Керівник лісогосподарського підприємства та його спільники вирішили отримати з цього максимальний прибуток. Тому вони запланували провести суцільну вирубку лісу на території майже 9 гектарів, нібито з санітарною метою.

Посадовці вжили всіх заходів, щоб їхнє рішення мало вигляд законного. Зокрема, розподілили визначену велику ділянку на багато дрібних, шо значно полегшило бюрократичну процедуру обґрунтування підстав для суцільної вирубки лісу. Забезпечили отримання необхідних експертних висновків. Виготовили «документи прикриття».

Зрештою, підозрювані направили до лісу бригади лісорубів, не обізнаних щодо протиправного характеру поставленого їм завдання. Незаконна суцільна порубка лісу тривала упродовж 4-х місяців.

Слідство встановило, що загалом на вказаній ділянці було незаконно випиляно 2 тисячі дерев.

Наразі слідчий Головного управління Нацполіції в Чернігівській області повідомив двом фігурантам про підозру в незаконній порубці дерев у лісах, вчиненій за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 4 статті 246 Кримінального кодексу України). Третьому спільнику підозру не оголошено через його смерть до моменту викриття злочинної діяльності групи.

За законом, їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до семи років.

Досудове розслідування триває.

Фото – Чернігівська обласна прокуратура.

Источник

Новости Чернигова