Сміттєпереробного заводу у Чернігові без закону не буде

Обіцянка Владислава Атрошенка про будівництво сміттєпереробного заводу може опинитися під загрозою, якщо Верховна рада не ухвалить закон про поводження з твердими побутовими відходами.

На сесії Чернігівської міської ради міський голова зазначив, що наразі опрацьовується питання реалізації проекту на території ТЕЦ, аби котел підприємства міг спалював відходи. Але для цього потрібне законодавче рішення, яке дозволить реалізовувати енергію за пільговим «зеленим» тарифом.

– Ми досі наївні і сподіваємося, що влада з монобільшістю все ж визначиться з напрямком руху в цьому питанні, – зазначив мер Чернігова.

За словами Владислава Атрошенка, такі заводи – вигідна справа, яка може зацікавити інвестора. Недорогий сортувальний комплекс може обійтися місту у 1 мільйон доларів, що є підйомним для Чернігова. А от повноцінний завод коштуватиме 30–35 мільйонів євро. І без приватних інвестицій такий проєкт місто реалізувати не зможе.

– Якщо навіть хтось дасть нам кредит – то це нам буде коштувати орієнтовно по 150 мільйонів на 10–12 років. За рахунок тарифу на вивезення сміття ми не витягнемо окупність. А якщо далі будемо рухатися в напрямку економічного колапсу – то спроможності заплатити у людей будуть ще менші і вище навантаження на бюджет, – пояснив мер.

Втім, приходу інвесторів заважа невизначеність у пріоритетах. Якщо закон передбачатиме зелене світло і сприяння технології спалювання – це одне обладнання, а якщо пріоритетом стане глибока переробка – зовсім інше. Поки крапка не поставлена – жоден інвестор не ризикне вкладати кошти у підприємство, яке завтра може стати непотрібним.

– Склалася абсурдна ситуація, коли лобісти не пускають жоден з проєктів. А відсутність закону відштовхує Україну до країн третього світу де відсутня каналізація і люди справляють потреби в кульки і потім складають їх десь, – обурився Владислав Атрошенко.

Він зазначив, що наразі повноцінний роздільний збір сміття – нереальна наразі ініціатива у масштабах всього міста.

– Це затратна річ для міського бюджету. І вона матиме сенс коли 85 % чи більше будуть сортувати, якщо люди дотримуються законів і виконають всі як один прохання… Бо інакше, коли сортувати будуть 30–40 % людей – це будуть викинуті гроші, – резюмував міський голова.

Источник

Новости Чернигова