Сьогодні – день пам’яті святого Афанасія Афонського, який заснував обитель та зцілював хворих

18 липня християни східного обряду вшановують пам'ять преподобного Афанасія Афонського.

Саме цей святий заснував перший та головний монастир на горі Афон. А тому його значення для православних є великим.

Історія свята

Він народився у Каппадокії. Рано осиротів, був відданий на виховання благочестивій черниці, а після її смерті узятий в Константинополь до двору Романа II, де опанував багато наук.

Пізніше прийняв чернечий постриг з ім'ям Афанасій. 958 року він вирушив на гору Афон, де заснував перший монастир, який був освячений 963 року. Монастир мав дуже суворий устав, а сам Афанасій Афонський став його ігуменом. Незабаром після цього побудовано ще три будівлі, стоять вони і по сьогоднішній день

.

 

Значення Афанасія Афонського в православній церкві

Зараз гора Афон вважається святим місцем для всіх православних християн. Афанасій Афонський будував там обителі аж поки не помер під час будівництва. За переказами, тіло святого три дні пролежало не похованим, проте воно ніяк не змінилось – не набрякло чи не потьмяніло. А під час похорону з ноги святого пішла кров. Ченці, які її зібрали, отримали зцілення від важких хвороб.

Також вважається, що Афанасію Афонському кілька разів являлась Богородиця, обіцяючи свій захист. За життя святий мав дар зцілення та міг передбачати майбутнє.

Що можна та що заборонено робити у це свято

 

Цей день християнам варто провести у молитві: сходити у храм та помолитись святому Афанасію Афонському за здоров'я рідних, друзів та близьких. Також краще провести це свято із рідними.

Цього дня не можна влаштовувати гучних розваг та вживати алкоголь.

На «Афанасіїв день» було прийнято відзначати свято місяця, і всі прикмети та обряди пов'язані з цим нічним світилом. Свято вважалося чоловічим, тому вночі старі виводили молодих хлопців на вулицю «дивитися, як грає місяць, сили чоловічі збирати». Дивлячись на місяць, люди просили подарувати їм здоров'я, щастя і благополуччя.

З місяцем було пов'язано і безліч прикмет. Якщо місяць «грає», то урожай буде хорошим. Якщо молодий місяць яскраво світить, то восени буде переважно суха і тепла погода. Якщо місяць великий і яскравий, то погода буде сонячною. Маленький і блідий місяць — до затяжних дощів. Якщо в цей день повний місяць, то наступної весни потрібно чекати повені.

За матеріалами з відкритих джерел

Фото з мережі

Источник