Сьогодні християни західного обряду святкують Різдво Христове: як встановили саме цю дату

25 грудня в Україні, як і в 145 країнах світу, відзначають Різдво Христове.

Різдво в цей день святкує Римо-Католицька Церква, більшість протестантських Церков, а також частина православних, включаючи Константинопольську (крім Афону), Антіохійську, Олександрійську, Кіпрську, Болгарську, Румунську, Польську, Албанську, Грецьку.

Встановлення дати святкування 25 грудня було пов’язане з римським святом Непереможного Сонця (Dies Natalis Solis Invicti), що було введено імператором Авреліаном у 274 році та пов’язане з переходом Сонця через точку зимового сонцестояння і, відповідно, зі збільшенням тривалості дня.

 

На цей символічний зв’язок пізніше вказували отці Церкви, зокрема св. Іван Золотоуст:

 

«Люди називають святий день Народження Господнього днем нового сонця…» і св. Авґустин: «Ми святкуємо день 25 грудня не задля народження сонця, а задля народження Того, хто те сонце сотворив».

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЩАСТЯ IN THE BOX: З 27 ГРУДНЯ У ЧЕРНІГОВІ СТАРТУЄ ОБМІН ПОДАРУНКАМИ

 

Православна частина українців цього дня вшановує Спиридона Сонцеворота. День пам’яті цього Святого часто ототожнюють з днем зимового Сонцевороту. Адже від цього дня ніч починає коротшати.

У народі у зв’язку зі збільшенням дня народилася легенда про красивого юнака Спиридона, якого любили всі жінки і навіть відьми. Однак він не любив нікого. І тоді відьми вирішили його знищити. Дізнавшись про це, Спиридон виліз на хрест, бо людину на хресті відьми не бачать. Однак вони здогадалися, що він сидить на хресті й підпалили його. Тоді Спиридон став попросити Бога, аби той вкоротив ночі, щоб хрест не встиг згоріти. Бог його почув. З тих пір і вважається, що від Спиридона ночі стають коротшими.

За довголітнім прогнозуванням, цей день вважається найхолоднішим у грудні, бо «сонце переходить на другий бік».

Джерело — Скарби України

Фото — ілюстративне.

Источник

Новости Чернигова