Сьогодні свято Петра і Павла: традиції і заборони

Петро і Павло – первоверховні апостоли, які були відданими учнями Христа і прийняли мученицьку кончину в I столітті нашої ери.

 

Ким були апостоли Петро і Павло – історія

 

Симон (так звали апостола Петра при народженні) походив з простої бідної сім'ї і був рибалкою. Одного разу брат Андрій познайомив Симона з Ісусом, який нарік його Петром, що означає "скеля". Апостол Петро став наступником Христа і учасником багатьох важливих подій, описаних в Євангеліє — був разом з Христом в Гефсиманському саду, відрікався від Христа, але отримав прощення, після Воскресіння подорожував по світу, щоб розповісти людям про цю подію.

 

Савл (майбутній апостол Павло), навпаки, відомий, як затятий гонитель християн і людина, що мала знатне походження. Одного разу йому з'явився Спаситель і запитав, за що Савл жене його. Після цього язичник прийняв таїнство хрещення з ім'ям Павло і став проповідувати християнство.

 

 

 

Що означає свято Петра і Павла – дата і традиції

 

День пам'яті апостолів Петра і Павла – неперехідне свято, щороку воно відзначається в одну і ту ж дату 12 липня.

 

Православні віруючі в цей день ходять до церкви і ставлять свічки за здоров'я рідних, а також просять Петра і Павла про заступництво, про захист від темних сил і про зцілення хвороб.

 

 

Після повернення з храму люди готують пишний стіл, на якому обов'язково повинні бути присутніми риба і овочі. Після застілля страви прибирати не можна — ввечері на трапезу приходять померлі родичі.

 

У народних повір'ях день Петра і Павла відкривав низку весіль – вважалося, що люди, які побралися в період з 12 липня до 5 серпня, проживуть довге і щасливе спільне життя.

 

Народна приказка «Петро і Павло час збавив» – вона означає, що з 12 липня літні дні йдуть на спад і стають коротшими.

 

Зате саме з цієї дати відкривається сезон у рибалок – чоловіки, які люблять ходити на риболовлю, повинні помолитися святим про багатий улов.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВСІ ПІВ СОТНІ МАГНОЛІЙ, ЯКІ ПОСАДИЛИ МИНУЛОЇ ОСЕНІ ПОРЯД З РАЦСОМ, ПРИЖИЛИСЯ. ФОТО

 

День пам'яті Петра і Павла – що не можна робити

 

Православна церква диктує цілий ряд заборон, які не можна ігнорувати, якщо ви не хочете залучити в своє життя неприємності. У день Петра і Павла не можна:

 

важко працювати фізично і по дому;

пліткувати і лихословити;

позичати гроші і самим брати в борг;

купатися у відкритих водоймах;

займатися рукоділлям.

 

За народними повір'ями, в цю дату краще не ходити в ліс, інакше лісові духи злякають людину і заберуть її душу з собою.

 

Джерело – УНІАН

 

 

 

 

 

 

 

 

Источник

Новости Чернигова