Споживання електрики зростає через морози, лімітів сьогодні не буде у трьох областях — Укренерго

КИЇВ. 8 лютого. УНН. Споживання електроенергії зростає через похолодання. Дефіцит потужності зберігається. Ліміти споживання не застосовуються для Запорізької, Донецької та Миколаївської областей. У решті — ліміти впродовж доби. В Одесі та прилеглих районх — аварійні відключення. Про це повідомили в НЕК «Укренерго», пише УНН.

Деталі

За даними Укренерго, ситуація на 8 лютого наступна:

  • Споживання електроенергії: зросло через зниження температури, водночас дещо зросло і виробництво електроенергії. Дефіцит потужності зберігається, найбільше – у вечірні години.
  • Генерація: після аварійного ремонту обладнання включено в роботу один блок на одній з електростанцій у центральному регіоні. Також зросла генерація з відновлюваних джерел енергії. Водночас один блок на іншій електростанції виведений в аварійний ремонт. Продовжується імпорт електроенергії. Наявний обсяг виробленої електроенергії все ще недостатній для покриття споживання у повному обсязі. Вироблена електроенергія розподіляється на забезпечення роботи енергетичної та критичної інфраструктури (водоканали, котельні, лікарні), а також на покриття потреб промисловості та населення. В Одеській області зберігаються мережеві обмеження.
  • Обмеження: ліміти споживання не доводились до Запорізької, Донецької та Миколаївської областей, де сьогодні планувалось провести виміри фактичного споживання. Однак через пошкодження водогону внаслідок обстрілів росіян виміри у Миколаївській області наразі проводитись не будуть, так як пошкоджена критична інфраструктура є значним споживачем, що вплине на показники вимірів. При цьому обмеження споживання в області наразі не застосовуватимуться. До решти операторів систем розподілу (обленерго) доведені ліміти споживання, які діють упродовж доби. Перевищення лімітів призводить до створення аварійних ситуацій в енергосистемі. Тому для їх попередження застосовуються аварійні відключення. В Одесі та прилеглих районах застосовуються аварійні відключення.
  • Ремонти: на Одещині ремонтні бригади «Укренерго» та обленерго працюють 24/7 і докладають максимум зусиль для якнайшвидшого відновлення електропостачання. Також тривають роботи на всіх інших об’єктах, пошкоджених внаслідок ракетних та дронових атак росіян.

Доповнення

Енергосистема України вже пережила 13 ракетних атак ворога та 15 хвиль атак БПЛА по енергооб’єктах. Внаслідок атак росії на енергосистему України пошкоджені електростанції та високовольтна мережа.

Джерело: УНН