США готуються виділити Україні $6 млрд – Шмигаль


США готуються виділити Україні $6 млрд – Шмигаль

Фото: пресслужба Кабміну

Кабінет міністрів України на засіданні в п’ятницю, 10 лютого, схвалив залучення гранту від США в розмірі $6 млрд на фінансування державного бюджету. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: коротко про важливе

Він нагадав, що для фінансування бюджету на 2023 рік Україні потрібно $38 млрд зовнішньої допомоги. Приблизно 11% від цієї суми, або $4,2 млрд, Україна вже отримала з початку року.

«Сьогодні уряд схвалить про залучення гранту від Сполучених Штатів в розмірі $6 млрд. Це кошти, які ми спрямуємо на соціальні програми, освіту, медицину», – сказав Шмигаль.

Грант надійде через цільовий фонд донорів, який адмініструють Міжнародний фонд реконструкції та розвитку та Міжнародна асоціація розвитку.

Також через цей фонд буде надано грант в розмірі $165 млн від різних європейських країн.

  • Україна оцінює дефіцит державного бюджету у 2023 році у $38 млрд. Більшу частину цієї суми зголосилися покрити Європейський Союз (18 млрд євро) та США ($9,9 млрд), але залишається розрив ще у $10 млрд.
  • Існують очікування, що його вдасться закрити коштами нової кредитної програми від Міжнародного валютного фонду. Україна розраховує домовитися з МВФ у другому кварталі.

Читайте також: Фінансовий «Рамштайн». Координаційна платформа донорів України почала роботу

Джерело