США не бачать ознак того, що Китай поставляє зброю Росії – Білий дім


США не бачать ознак того, що Китай поставляє зброю Росії – Білий дім

Джон Кірбі (Фото: EPA)

Речник Білого дому з національної безпеки Джон Кірбі заявив, що в США не бачать ознак того, що Китай постачав зброю Росії. Також Сполучені Штати не вірять, що така військова підтримка РФ входить до інтересів Китаю. Про це Кірбі сказав під час дискусії в Інституті Маккейна напередодні саміту G7.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

«Ми не бачили, щоб китайці зробили такий крок, аби надати смертоносні засоби російським збройним силам… Ми не віримо, що це в інтересах Китаю», – сказав речник Білого дому.

Кірбі зазначив, що США не прагнуть конфлікту з Китаєм, тому немає причин для «переростання цієї напруженості у відносинах у будь-який [інший] вигляд».

Він зазначив, що саме тому США хочуть зберегти відкритими лінії зв’язку між двома державами.

«Ми хочемо знову зібрати команди разом… Президент Байден хоче повернутися до того духу Балі [на саміті G7 у листопаді 2022 року]», – сказав Кірбі.

  • 12 травня 2023 року Кірбі заявив, що США вважають «серйозною проблемою» інформацію щодо постачання озброєнь Південною Африкою до РФ.
  • 15 травня в Білому домі повідомили, що бачать більше ознак співпраці Росії та Ірану у сфері оборони: розширюють безпрецедентне оборонне партнерство.

Читайте також: У Байдена заявили, що США «зробили все можливе» для підготовки наступу України

Джерело

Новости Чернигова