З початку блокади Ормузької протоки Штати перехопили вже 37 підсанкційних суден Судно «Севан» (Фото: Центральне командування США) Американські військові зупинили танкер «Севан» – одне з 19 суден «тіньового флоту» Ірану. Про це повідомило Центральне командування США. Уранці 25 квітня човен було перехоплено в Аравійському морі вертольотом Військово-морських сил США з ракетного есмінця USS Pinckney (DDG 91). Його повернуть до Ірану під супроводом. ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО18 квітня WSJ повідомляла, що Сполучені Штати готувалися найближчим часом почати перехоплення нафтових танкерів і комерційних суден, пов’язаних з Іраном. Блокування стратегічно важливої для експорту енергоносіїв Ормузької протоки триває. Америка тимчасово послабила свої санкції щодо російської нафти, яка перебуває у морі. LIGA.net пояснювала, як протока визначає результат цієї війни та як ситуація з нею впливає на ціни на вітчизняних АЗС.Читайте такожBloomberg: Танкери «тіньового флоту» РФ почали обходити шведські води після перевірок Судячи з реєстру Управління контролю за іноземними активами США (OFAC), у переліку підсанкційних суден є одне з такою назвою – воно ходить під прапором Панами та перевозить скраплений нафтовий газ (LPG). За даними сервісу з відстежування суден MarineTraffic, судно нині перебуває в Перській затоці (Ормузька протока сполучає Аравійське море з цією затокою). Армія США додала, що продовжує забезпечувати дотримання санкцій США і блокує кораблі, що входять до іранських портів або виходять з них. З початку блокади було переспрямовано 37 суден. Читайте такожБессент заявив, що США не планують втретє послаблювати санкції проти російської нафти ІранСШАтанкертіньовий флот 
