Стадіон імені Гагаріна планують відновити за 4 роки та за майже 700 мільйонів гривень з держбюджету

Розбомблений росіянами 11 березня 2022 року стадіон імені Гагаріна у Чернігові планують відновлювати протягом чотирьох років та приблизно за 700 мільйонів гривень з державного бюджету.

 

Про це Суспільному розповів виконувач обов’язків директора стадіону Андрій Волков.

 

За його словами, було багато обговорень про допомогу від міжнародних організацій та футбольних клубів, але окрім державних грошей — зараз нічого немає:

 

«Дуже багато людей, з якими я розмовляв, обіцяли допомогу. Але інформаційний простір, як я часто кажу, випереджає реалії. На сьогодні єдині кошти, які я побачив у бюджеті на майбутнє — це кошти держави».

 

Андрій Волков

 

На зруйнованому стадіоні частину завалів розібрали, частина залишилась на території спорткомплексу. Андрій Волков каже, щоб почати процес відбудови — спершу потрібно відновити діяльність державного підприємства, бо всі документи та бухгалтерія — знищена:

 

«Зараз ми відновлюємо роботу підприємства, і це дуже важко зробити. Офіційно в мене зараз тільки 4 людини працює, і з них немає жодного бухгалтера».

 

За словами Волкова, коли діяльність підприємства відновлять, то в держбюджеті вже є 20 мільйонів гривень на проєктну документацію, яку необхідно зробити для відбудови стадіону. Дороговартісне й обстеження східної трибуни, яка в аварійному стані.

 

 

«Він буде виглядати приблизно так само, як виглядав до війни. Тільки на основних трибунах буде вже дах. Ми не будемо робити напівколом, як планували, тому що ми підрахували: стадіон на наше місто має бути не більш ніж на 20 тисяч глядачів. Ми плануємо відбудувати усі спортивні споруди, які належали до тих видів спорту, які ми підтримували», – розповів він.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «ДЕСНА» ЧЕКАЄ НА ДОПОМОГУ ВІД БОРУСІЇ Д У ВІДНОВЛЕННІ СТАДІОНУ В ЧЕРНІГОВІ

 

Після відбудови в олімпійському центрі можна буде проводити не лише футбольні матчі, а й змагання міжнародного рівня з боксу, легкої та важкої атлетики.

 

За словами Волкова, щонайменше на відбудову стадіону треба буде майже 700 мільйонів гривень:

 

«2023 рік — це 20 мільйонів гривень на проєктування. У 2024 році 415 мільйонів ми плануємо — будівництво основних наших корпусів та спортивних споруд. 220 мільйонів, якщо не помиляюсь, ми плануємо на 2025 рік. І 30 мільйонів на 2026-й».

 

 

Ці кошти з держбюджету приблизні, і потрібно буде враховувати інфляцію, але це абсолютно реальний план, каже Андрій Волков.

 

Є діалог і з футбольним клубом «Десна», який орендував цей стадіон:

 

«Війна закінчиться, і я впевнений, що футбольний клуб “Десна” він нікуди не дінеться, це один з наших основних партнерів. З ними, звичайно, буде розмова, я впевнений, що вони візьмуть участь у відновленні інфраструктури».

 

Зараз на розбомбленому стадіоні продовжують проводити тренування легкоатлетів. На штучному полі, яке теж постраждало від бомбардування, футболом займаються діти.

 

Фото — Суспільне.

 

 

Источник