Стало відомо, за яких умов чернігівські школи підуть на «дистанційку»

На дистанційне навчання в Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів.

Таке рішення ухвалили сьогодні, 25 січня, на позачерговому засданні міської Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На сьогодні в закладах загальної середньої освіти міста, на жаль, зберігається динаміка зростання кількості захворювань як на коронавірус, так і на ГРВІ.

Фактично станом на сьогодні, 25 січня, COVID-19 підтвердили в 53 учнів (ще вчора, 24 січня, було 40), тобто 13 нових. А якщо говорити про захворюваність на грип та ГРВІ, то середній показник по закладах середньої освіти міста на сьогодні – 32,4% учнів (вчора було 29%), доповів на засіданні комісії керівник міського управління освіти Василь Білогура.

«Враховуючи те, що динаміка зростання зберігається, ми маємо вживати запобіжних заходів. Пропонуємо, щоб навчальний заклад у залежності від ситуації міг приймати відповідне рішення – і відправляти на дистанційне навчання або клас, або паралель, або весь навчальний заклад. При цьому хотілось би максимально дати можливість зберегти навчання в очному режимі для початкової школи», — зазначив він.

Відповідно до цих пропозицій, які стали основою для рішення комісії, керівники закладів загальної середньої освіти міської ради мають у разі ускладнення епідемічної ситуації  приймати рішення щодо організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання за таких умов:

— Для здобувачів освіти окремих класів — у випадку відсутності через хворобу 30%  і більше здобувачів освіти класу;

— Для всіх здобувачів освіти 5 – 11-х класів — у випадку організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання для 50% і більше класів закладу освіти.

Білогура також додав, що після встановлення цих критеріїв кожен навчальний заклад буде орієнтуватися по своїй ситуації з захворюваністю і приймати рішення про форму навчання на педагогічній раді.

Але вже зараз перевищили ці критерії та у зв’язку зі високою захворюваністю повністю перейшли на дистанційне навчання школи № 3, 4, 6, 9, частково —  №24 і 27.

На підставі вже сьогоднішньої кількості хворих — школи №27 і 13 на дистанційному навчанні повністю будуть від завтрашнього дня. 

Джерело — пресслужба Чернігівської міської ради.

Источник