Священник нагадав чернігівцям, як правильно прожити нинішній Різдвяний піст

Торік Православна Церква України та багато українців перейшли на новоюліанський календар. Тож відповідно змінилися дні відзначень деяких свят і сам початок Різдвяного посту.

Із 15 листопада розпочався Різдвяний піст, який ми ще знаємо під назвою Пилипівка, бо починається від Дня пам’яті апостола Пилипа. І за своєю тривалістю він доволі тривалий: 40 днів, як і Великий піст перед Великоднем.

«Цей піст є доволі строгим. Тобто, в їжу обмежується вживання деяких продуктів. Але священники і церква найперше наполягають на тому, щоб людина тримала духовний піст, бо духовний піст є набагато вищим, аніж просто піст фізичний. Тобто ми інколи можемо стримуватися від їжі, від пиття, але не змінюватись під час посту, не ставати кращими. Адже найперше ми повинні знаходити любов, піст має бути на користь не тільки для тіла, але й для душі. Однак також треба пам’ятати, що повний піст є тоді, коли духовний підкріплений фізичним, а фізичний підкріплений духовним», – у коментарі для ЧЕЛАЙН зазначив отець Роман, настоятель Катерининської церкви в Чернігові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Подробиці про вчорашній вибух у Менській громаді та стан постраждалого

Водночас священник каже, що кожна людина ухвалює рішення, поститися їй чи ні, зважаючи на свою ситуацію та можливості.

«На жаль, для багатьох людей, і я знаю таких людей, піст триває вільно або не вільно, цілорічно. Людина собі інколи може щось дозволити раз на рік, натомість хтось ті самі продукти може дозволити часто. Для військових, вагітних, старших людей усе повинно бути розумно, і піст повинен бути розумним. І найперше правило, на мою думку, – це не нашкодити своєму тілу і не нашкодити своєму духу. Людина, яка не готується до того, щоб дотримуватись посту, але потім постить, то через два дні може відчути запаморочення, а ще тиск падає і голова крутиться, і, відповідно, користі жодної немає. Тому до всього треба підходити розумно та з підготовкою», – пояснив отець Роман.

Тож постувати чи ні, кожен ухвалює рішення самостійно.

«Церква не судить нікого, бо церква не має такого повноваження – бути суддею. Церква може рекомендувати, як буде корисно і як потрібно», – сказав духівник.

Источник

Новости Чернигова