Суспільне мовлення на Чернігівщині знову транслюють в аналоговому форматі

З 1 квітня Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення відновив аналогову трансляцію телепрограм Суспільного мовлення на території прикордонних районів Чернігівщини.

Про це повідомляє пресслужба Чернігівської ОДА.

Тепер телеканали «UA: Перший» та «UA: Чернігів» знову доступні для прийому з передавачів у Чернігові, Новгороді-Сіверському, Корюківці та Холмах. Переглянути улюблені телепрограми можуть жителі прикордоння, що не мають тюнерів Т-2 чи супутникових приймачів, а також мешканці населених пунктів, де наявні проблеми з сигналом цифрового телебачення DVB-T2.

Такий «подарунок» голова облдержадміністрації Анна Коваленко вважає вимушеним.

«Повернення до аналогових телетрансляцій — це тимчасове рішення, але наразі це вагомий крок до посилення української інформаційної присутності у прикордонні. На цих територіях проживає близько 150 тисяч людей, яким має бути гарантовано можливість отримувати український контент», — зазначила чиновниця.

Нагадаємо, що аналогові трансляції телеканалів Суспільного мовлення на Чернігівщині припинили з травня 2019 року. Наприкінці 2020-го очільниця області порушила питання їх відновлення перед центральними органами влади та правлінням Національної суспільної телерадіокомпанії України.

На півночі Чернігівщини сигнал ефірного цифрового телебачення приймається з перебоями, а подекуди — взагалі відсутній. У аналоговому форматі протягом останнього часу транслювалися лише 3 загальнонаціональні канали з веж Чернігова та Корюківки.

Источник

Новости Чернигова