Таємничий мисливець та майстер маскування: у лісах на Чернігівщині мешкає червонокнижний хижак

У лісових угіддях Чернігівщини мешкає один із найцікавіших представників фауни. Хижак із  класу ссавців, який відноситься до родини куницевих – тхір лісовий.

Тварина веде переважно нічний спосіб життя, особливо активний у місячні ночі, тому і отримав свій статус «таємничого» жителя лісів.

Таємничий хижак має першокласні навички полювання і відомий своєю неперевершеною вправністю. Полюючи за здобиччю за одну ніч може подолати відстань до 10 кілометрів.

Його коротке, але густе хутро має чорно-бурий відтінок, що дозволяє йому злитися з оточуючим середовищем та заховатися в тіні лісу. Тхір має гострий зір, а його дієвість у полюванні та спритність у використанні своїх здібностей роблять його одним з найбільш успішних хижаків. На полюванні переміщується великими стрибками, обстежуючи різні схованки.

На Чернігівщині новий випадок лептоспірозу

Живиться дрібними ссавцями, птахами, інколи полюбляє ласувати земноводними, плазунами, при нагоді поїдає рибу, рослинний корм. Майстерність у полюванні дозволяє пухнастому хижаку робити запаси із зайвої здобичі.

Особливістю тхора лісового є його пахучі залози, які виділяють рідину з характерним ароматом. Цей запах відомий як «мускус» і використовується тхором, коли його переслідують.

Народжуються всі тхори з білим хутром.

Цей невеликий ссавець відіграє важливу роль в екосистемі наших лісів та робить невід’ємний вклад у біорізноманіття, допомагаючи підтримувати рівновагу природного світу. Тхір охороняється як в Україні так і за її межами. Він занесений до Червоної книги України з природоохоронним статусом «неоцінений». А також, до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи і ІІІ-го додатку до Бернської конвенції.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Tags

Источник

Новости Чернигова