Тепла підлога: водяна або електрична — яку вибрати?

Тепла підлога – розкіш для ніг, особливо коли на вулиці температура нижче нуля. Всупереч зовнішності, таке опалення не повинно бути дуже дорогим, достатньо вибрати оптимальне рішення.

Тепла підлога https://aqua-life.ua/ua/vse-pro-elektricheskiy-teplyy-pol/ стає все більш популярним способом обігріву кімнат в будинку. Рішення про її вибір слід приймати на етапі планування будівництва. Якщо ми хочемо впровадити такий проект в існуючі будівлі, необхідно розібрати підлогу. Це один із його недоліків.

Тепла підлога складається з системи труб, монтованих під підлогою. Залежно від типу монтажу під підлогою є водопроточні лінії або електричні нагрівальні елементи. Під підлогу також можна покласти інфрачервоні килимки або плівку. Водяна тепла підлога – це мережа труб, закладених у шар бетону, залитий на підлогу, по якому тече вода, нагріта котлом. Монтаж електричної підлоги складається з нагрівального мату, кабелів з ізольованого опорного дроту або фольги з алюмінієвим дротом.

Переваги теплої підлоги

  • Тепло розподіляється рівномірно по кімнаті.
  • Установка теплої підлоги не займає місця в кімнаті.
  • Відсутність традиційного, непривабливого кімнатного радіатора також позначається на естетиці інтер’єру.

Підігрів підлоги – водяний чи електричний?

Електрична тепла підлога

Монтаж електричної підлоги дешевше водяної, так як складається лише з тонкого нагрівального килимка, фольги або нагрівальних кабелів і монтажних кронштейнів. Висока вартість монтажу водяної теплої підлоги пояснюється її складністю. При цьому слід враховувати не тільки ціну труб і колекторів, але і вартість обладнання котельні. Однак варто звернути увагу на те, що підключення контуру до теплового насосу знизить експлуатаційні витрати.

Електрична тепла підлога підходить для періодичного опалення будинку. Її можна встановити в готовому приміщенні під ламінат або плитку. Система підходить не тільки для одноквартирного будинку, але і для квартири в багатоквартирній будівлі. Така підлога буде працювати як додаткове джерело тепла в будинку. Монтаж електричної теплої підлоги безпечний, оскільки немає ризику замерзання системи та можливого витоку води.

Водяна тепла підлога

Водяна тепла підлога підходить для одноквартирних будинків. Експлуатаційні витрати водяного опалення значно нижчі, ніж електричного, що після більш тривалого періоду експлуатації компенсує високі витрати, понесені під час монтажу. Сама по собі водопровідна установка важка, тому її варто включити в проект будинку. Через ризик поломки, викликаної замерзанням, не слід робити тривалих перерв у використанні водяної підлоги.

Систему теплої підлоги можна встановити практично в будь-якій кімнаті, проте не рекомендується в спальні. Тут краще підійде традиційний радіатор, тому що підлога в спальні зазвичай покрита товстими килимами. Також не рекомендується, щоб голова під час сну знаходилася поблизу джерела тепла. Купити теплу електричну підлогу краще через інтернет на сайті https://aqua-life.ua, адже тут є великий вибір продукції та вигідні ціни.