«Терени свободи»: учні Ніжинської мистецької школи стали фіналістами міжнародного конкурсу

16 листопада у Києві у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва було відкрито виставку патріотичних арт-плакатів. Виставка діятиме до 26 листопада включно, тож запрошуємо відвідати всіх охочих.

Перед юними художниками мистецької школи при КЗ «НФККіМ ім. Марії Заньковецької»  стояла не проста задача : поєднати власну ідею із гаслом, що відображає сутність зображення та виконати роботи в одному із традиційних українських розписів.

Учні Катерини Борисової вже не вперше на такому заході. Влітку на конкурсі «Українська міфологія» школу представляла Кіяшко Дар’я. Раніше учні школи були відзначені на конкурсі «Малюємо українською», присвяченому літерам української абетки, організованих Національним музеєм українського народного декоративного мистецтва та онлайн музеєм UA.Haritage.

У конкурсі «Терени свободи» брало участь близько 300 учасників віком від 5 до 77 років. До фіналу потрапило 53 роботи.

Мистецькі роботи оцінювало висококваліфіковане журі:

Людмила Строкова  – генеральна директорка Національний музей українського народного декоративного мистецтва, заслужений працівник культури України, кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня.

Oксана Фурса – українська художниця, доктор мистецтвознавства, професор, президент АРТ Академія сучасного мистецтва ім. Сальвадора Далі, експерт Українського культурного фонду.

Олесь Соловей – член Національної спілки художників України. Заслужений діяч мистецтв України, доцент кафедри живопису та композиції Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури — НАОМА. Нагороджений Срібною медаллю Академії мистецтв України (2007). Працює в галузі живопису та монументально — декоративного мистецтва.

Наталія Васько – українська акторка кіно, театру та телебачення, член Українська Кіноакадемія.

Анжеліка Корнієнко – куратор проєкту Рутенія. Графіка української мови», співвласниця та каліграф китайсько-української школи каліграфії «Вічне сяйво» — 永光, співавторка видання «Українські прописи для всієї родини».

Микола Юдін – керівник Сумський обласний академічний театр для дітей та юнацтва, педагог, заслужений діяч мистецтв України. Доцент кафедри сценічного мистецтва та естради Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка, член Національної музичної спілки, Національної спілки театральних діячів України, Міжнародної спілки діячів естрадного мистецтва, Творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України» та Національної спілки журналістів України.

Марина Саркісян – відома українська художниця, каліграф. Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Спілки дизайнерів України. Майстриня петриківського розпису і витинанки. Популяризаторка сучасної національної абетки Рутенія Василя Чебаника. Викладач-дослідник образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва та каліграфії в Академії мистецтва краси м. Києва. Засновниця Brand Marina Sarkisyan

Людмила Чайковська – меценат, членкиня правління ГО «Українська спадщина»/ UA.Heritage, депутат Броварської районної ради.

«Такі конкурси дають можливість українським митцям реалізовувати свій творчий потенціал, це — майданчик для самовираження, що має під собою важливий терапевтичний ефект. Адже війна відібрала у великої кількості митців можливість творити. З іншого боку, конкурс, не обмежений жодними межами, популярізує українські традиції розпису, національні культурні традиції не тільки в Україні, а й за її межами. І попередній досвід таких ініціатив показав, що до українських митців долучаются конкурсанти із багатьох країн світу», — розповідає співорганізаторка конкурсу та громадська діячка Ірина Петренко.

На нагородження фіналістів конкурсу було запрошено почесного гостя — Васи́ля Чеба́ника — українського художника-графіка, книжкового ілюстратора, педагога, автора абеткової графіки «Рутенія». Саме цим шрифтом було підписано роботи учасників конкурсу та дипломи за переконливе авторське втілення патріотичного образу, на церемонії вручення.

Фото: Олесь Соловей, Василь Чебаник, Лілія Ковтун, Софія Полтавчук

Фото: Олесь Соловей, Василь Чебаник, Вікторія Свирид

Фіналістами конкурсу під керівництвом викладача Катерини Борисової стали: Тарас Ващенко, Лілія Ковтун, Вікторія Свирид, Софія Полтавчук.

У кожного з учнів у роботі закладено глибоку ідею, що відображає непрості часи у які ми з вами живемо. Тарас Ващенко намалював герб нашого Ніжина – Юрія змієборця, що здавна став покровителем воїнів. До того ж, у Тараса батько Юрій, тому це ім’я для нього особливе. Надихнувшись косівською керамікою, він використав її кольорову палітру і прийоми. Вийшло нове бачення вже знайомого сюжету.

Фото: робота Тараса Ващенка

Творча робота Лілії Ковтун має назву «Зростаємо разом з Україною». Сучасні українські діти глибоко переживають за долю своєї країни та стають дорослішими, відповідальнішими, сильнішими духом, втілюючи у собі патріотизм, творчість та надію на світле майбутнє нашої держави. Ліля використала у роботі елементи самчиківського розпису.

Фото: робота Лілії Ковтун

Фіналістка конкурсу Софія Полтавчук підкорила журі арт-плакатом із гаслом «Спи спокійно, засинай, тато береже нас, знай!». На малюнку тихо спить малюк у колисці, якого оточують іграшки ручної роботи, розписані яворівським розписом. Ця тема актуальна для багатьох як ніколи. Зараз чи не в кожній третій родині батько захищає спокій своїх дітей та дружини на фронті.

Фото: Софія Полтавчук зі своєю роботою

Фото: Софія Полтачук після нагородження

Творча робота «Надія не згасає», намальована в техніці петриківського розпису Вікторією Свирид, передає всі сподівання українського народу в образі українки, що тримає свічку – символ надії на краще майбутнє, яка дарує промені світла у темряві.

Фото: Вікторія Свирид зі своєю роботою

Фото: Вікторія Свирид дає інтерв’ю

Кожен з нас іде до перемоги своїм шляхом та вносить вклад у збереження України. Наші військові – боронять кордони, а ми цінуємо та відтворюємо у своїй творчості українські традиції, надихаємо на боротьбу за власну ідентичність і незалежність. У цьому і полягає сила мистецтва!

Фото: Катерина Борисова з підопічними

Фотографії з архіву Катерини Борисової

Матеріал зі слів Катерини Борисової

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер

Теги: Терени, свободи, учні, Ніжинської, мистецької, школи, стали, фіналістами, міжнародного, конкурсу

Источник

Новости Чернигова