Тимошенко на Чернігівщині: успішний фермер розповів про досвід вирощування картоплі. ФОТО

Продаж землі необхідно будь-що зупинити, аби завадити руйнації країни та знищенню сільського господарства.

 

На цьому наголосила лідерка партії ВО «Батьківщина», народний депутат України Юлія Тимошенко у рамках її візиту на Чернігівщину. Разом з заступником голови партії Валерієм Дубілем та головою обласної «Батьківщини» Сергієм Пащенком лідерка «Батьківщини» зустрілася з  фермером Миколою Пономаренком.

 

У гостях у того, хто змінює світогляд

 

Зустріч відбулася у селі Рябці під Черніговом, де розташоване одне з відділень СТОВ «Десна». Микола Дмитрович був одним із засновників господарства. З 2009 року узяв до рук, ставши генеральним менеджером-управителем. Тоді господарював на 100 гектарах з 10-12 працівниками , а тепер – на 1400 з 36 відповідно.

На полях СТОВ «Десна» вирощують горох, соняшник, кукурудзу. Але найбільше славиться господарство картоплею, під яку торік відвели 235 гектарів. Цьогоріч планують вже 300.

Переважають червоні сорти (Гранада, Розара, Коннект тощо), які стійкі до парші. Саджають їх якомога раніше (цього року хочуть 6 квітня). Тому вони встигають увібрати вологу із землі і дають великий врожай – 350 центнерів з гектара. Зібране намагаються зберегти з дотриманням європейських технологій, у спеціальних сховищах, де є усі умови, підтримується необхідна температура та вологість.

Восени картоплю продають на ринку гуртовим покупцям та крохмальним заводам. 2020-го, за словами Пономаренка, збули аж 2 тисячі тон. Раніше постачали навіть до торгових мереж, але тепер довелося відмовитися. Ті завищили вимоги до продукції, воліють купувати імпортну. Через це виробнику доводиться менше саджати.

Завзятості фермера та його команди дивуються навіть іноземці. Не встигли вони щось порадити, а він вже втілив. А все тому, що до своєї справи ставиться з любов`ю, а до працівників виробив особливий підхід. Каже: психологом треба бути. Мовляв, кадри слід виховувати, міняти світогляд.

Недаремно донедавна він був президентом Всеукраїнської асоціації виробників картоплі. Пишається, що був причетний до розробки державної Програми розвитку галузі на 2021 рік. 60 мільйонів гривень мають пустити на спорудження систем водопостачання і зволоження грунтів, будівництво картоплесховищ тощо.

 

 

 

«Ми не готові до продажу землі»

 

Звісно, Пономаренко показав гості свою гордість – картоплю, 10 сортів. Гарну, добірну. Її краса зачарувала Тимошенко. Та чи довго бульбі рости тут і далі, після початку продажу землі? З таким запитанням вона звернулася до фермера.

«Я проти продажу землі. Ми до цього неготові. Несформована законодавча база. За таких умов село загубиться. Не буде розвитку, розквіту», — категорично відповів Пономаренко.

 

 

Натомість, на його думку, не можна допустити, аби іноземні банки та фонди скупили українську землю і залишили селян без годувальниці. Все що треба: запровадити мораторій на продаж та поліпшити умови кредитування фермерських господарств.

Пономаренко подякував лідерці ВО «Батьківщина» за те, що бореться проти  втілення одіозного закону, відстоює інтереси фермерів та сільгоспвиробників.

Гостя завірила: вона та її команда робить все, аби завадити руйнації України, який називається «продаж землі».

«Треба об’єднувати людей, іти до Президента, аби він відстрочив. Років на 20, аби дати фермерству розвиватися», — підкреслила Тимошенко.

 

Після зустрічі з фермером Юлія Тимошенко побувала в Іванівці та Киїнці.

 

 

Сюди команда «Батьківщини» передала кисневі концентратори для місцевих амбулаторій.

Місцеві жителі, дізнавшись про візит лідерки «Батьківщини», прийшли або особисто задати парламентарці свої питання.

 

 

Источник

Новости Чернигова