Різноманіття екзотичних фруктів вражає. Дивні на вигляд, вони також відрізняються і на смак від звичних там яблук чи груш. Звичайно, не всі викликають бажання скуштувати їх повторно. Але є й такі, смак яких визнають майже всі, хто їв. Щоб не розгубитися, рекомендуємо ознайомитися з рейтингом найбільш смачних екзотичних фруктів, які можна замовити й в Україні.
Топ-10 найсмачніших тропічних плодів
Кожен фрукт по-своєму особливий. Один приваблює солодким смаком, інший — поєднанням екзотичних ноток. Але, якщо зважати на всі ці фактори загалом, то рейтинг найбільш смачних плодів сьогодні містить:
1. Манго.
2. Мангостан.
3. Лічі.
4. Маракуйя.
5. Гранаділа.
6. Рамбутан.
7. Черімойя.
8. Папайя.
9. Пітахайя.
10. Ананас.
Всі ці фрукти можна замовити й в Україні. Щоб полегшити вибір просто зараз коротенько розглянемо основні особливості кожного фрукта та дамо кілька порад, як правильно їх їдять.
Ананас: різновиди
В супермаркетах частіше за все пропонують зазвичай лише один різновид цього фрукту. Проте, якщо замовляти в інтернет магазині CrazyBox, то можна обрати ананас Голд чи бебі. Це різні сорти, які відрізняються перш за все розміром.
Ананас бебі, як можна зрозуміти, досить невеликий за розмірами. Проте, він відрізняється більш солодким та делікатним смаком.
Пітахайя: ослбливості кожного виду
Це плід особливого сорту кактуса, який відноситься до їстівних. По іншому ще називають «драгон фрут» чи «драконовий фрукт». Пітахайя буває 3-х типів:
— червона;
— жовта;
— коста-ріканська.
Перші два типи відрізняються за кольором шкірки. У червоної вона яскраво-рожева, а у жовтої, відповідно, жовта. М’якоть в обох біла, з дрібними чорними насінинами. Коста-ріканська пітахайя теж має рожеву шкірку, проте і м’якоть в неї теж насичено бурякового кольору.
На смак фрукт кисло-солодкий, свіжий, нагадує поєднання банану, ківі та полуниці.
Папайя: тропічна диня
Така назва не випадкова. Папайя й справді нагадує диню, як на вигляд, так і за смаком. Тропічний фрукт має видовжену форму, а в середині під шаром оранжевої м’якоті велику насіннєву камеру, де багато насінин.
На смак стигла папайя нагадує диню. В зеленому вигляді вона схожа на гарбуз і в такому стані її їдять з сіллю та перцем, додаючи в салат.
Черімойя: в чому її унікальність
Це невеликий фрукт розміром з яблуко, зеленого кольору. В стиглому вигляді шкірка трохи продавлюється, оскільки черімойя стає м’якою.
М’якоть у неї ніжна, пломбірно-вершкова на смак, солодка і приємна. Іноді черімойю називають ще «фрукт-морозиво».
Рамбутан: як його їдять
Зовні цей фрукт чимось нагадує каштан, але має більш довгі та м’якші «колючки». Загалом, виглядає як волохаті шарики коричневого кольору. Проте, якщо зняти шкірку, то всередині є біла м’якоть. Вона дуже соковита, пружна, чимось нагадує виноград з квітковим присмаком. Їдять рамбутан тільки в чищеному вигляді. Шкірку викидають.
Гранаділа: хвостатий апельсин
Така назва зумовлена зовнішнім виглядом плоду. Гранаділа оранжевого кольору, має здерев’янілий цупкий хвостик.
М’якоть в гранаділи желеподібна з великою кількістю насінин, які можна їсти. Смак солодкий, тропічний.
Маракуйя
Нагадує гранаділу, але трохи менша за розміром та насичено-фіолетового кольору. М’якоть помаранчева, желеподібна, містить багато кісточок, солодка та приємна.
Цікавий факт: у найсолодших та найстигліших фруктів шкірка трохи в’яла та зморшкувата.
Лічі: чому його називають око дракона
Така назва зумовлена зовнішнім виглядом. Лічі- невеликий фрукт-ягідка, рожевого кольору. Якщо зняти шкірку, то під нею відкривається біло-прозора м’якоть через яку просвічується чорна велика кісточка. На смак лічі солодкі, мають приємний квітковий присмак.
Мангостан: король фруктів
Фіолетово-червоний плід, всередині якого біла м’якоть, розділена на дольки. Вона дуже солодка, приємна, має тропічний присмак.
Манго: цікаве поєднання смаків
№1 рейтингу найсмачніших тропічних плодів. Буває зеленого, червоного чи зелено-червоного кольору. Серединка – жовта чи помаранчева, з великою кісточкою. Смак – тропічний, трохи квітковий, солодкий. Проте біля кісточки чи ближче до хвостика добре відчувається запах та присмак хвої.