Товщина льоду на Стрижні становить близько 17 см

Станом на 12 січня 2022 року товщина льоду на річці Стрижень поблизу Ялівщини становить близько 17 сантиметрів. Але це не означає, що такий саме надійний лід буде й скрізь, на всіх інших водоймах.

 

Нагадуємо: для того, щоб одна людина могла просто пройтися по льоду, мінімальна товщина повинна бути 7-10 см. Для гри в хокей або групи людей необхідно 25-30 см.

 

Для рибалок, які роблять лунки і зменшують безпеку льоду – рекомендується товщина льоду 10-20 см. Важливо враховувати колір льоду – він повинен бути світло-сірим.

 

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради вкотре попереджає громадян про небезпечність виходу на тонку кригу.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЧЕРНІГОВІ НА РІЗДВО ВІДКРИЛИ НАЙБІЛЬШУ КОВЗАНКУ

 

 

Запам’ятайте такі правила:

 

— до людини, що  потрапила в ополонку, треба не бігти та навіть не йти, а підповзати;

якщо поруч з вами є друзі, то допомагайте разом, повзіть ланцюгом, тримаючи один одного за ноги;

— бажано покласти під себе драбину, дошку, тобто  будь — який широкий предмет, який знайдете поруч;

— не намагайтесь підібратися дуже близько до ополонки, краще кинути йому мотузку, шарф або гілку;

— якщо ви провалилися самі – зберігайте спокій та кличте на допомогу;

коли вас затягнуло під кригу, не лякайтеся,  затримайте подих, подивіться звідки йде світло від ополонки, та пливіть до неї.

— не намагайтеся вибратися на лід, опираючись на його край тільки руками та колінами, адже крига буде ламатися, спробуйте лягти на край грудьми, викотитися  на нього та повзти уперед, поки не досягнете безпечного місця.

 

Якщо людину витягли з ополонки, то необхідно швидше доставити постраждалого в тепле приміщення, насухо витерти, переодягнути  у сухе,  напоїти гарячим чаєм та обов’язково викликати лікаря.

 

Джерело — пресслужба Чернігівської міської ради

 

Источник