Тракторист, пічник, кранівник, лісоруб, токар: на Чернігівщині жінки освоюють чоловічі професії

На Чернігівщині наразі налічується близько п’яти тисяч офіційних безробітних, серед них — 77,5% жінок. На початок червня у базі даних служби зайнятості налічувалось 799 вакансій, на кожну з яких було шість претендентів.

Про це інформує Чернігівський обласний центр зайнятості.

Фахівці кажуть, що нині через брак чоловіків на обліку чимало жінок обирають для себе роботу, яка раніше традиційно вважалась чоловічою. Вони успішно працюють операторами верстатів, електромонтерами з ремонту та обслуговування сигналізації, з експлуатації електролічильників, охоронниками. Як показує досвід, у сучасних реаліях жінка може бути й кранівником, лісорубом, пічником, монтером колії, токарем, трактористом і навіть слюсарем-ремонтником з експлуатації газопроводів.Реклама:

Відсутність необхідних професійних навиків не є перешкодою на шляху до працевлаштування. Служба зайнятості допомагає безробітним жінкам безкоштовно, у короткі терміни здобути затребувану на ринку праці професію, зокрема й шляхом стажування на робочому місці, а громадяни, які не зареєстровані у службі зайнятості, можуть отримати ваучер на навчання.

Читайте також: Робота в Ніжині: кого шукають роботодавці та які гроші можна заробити?

Ще одна можливість реалізуватись на сьогодні як для чоловіків, так і для жінок – започаткувати або розвивати власний бізнес. Служба зайнятості пропонує скористатися грантовими програмами в рамках урядового проєкту єРобота. У поточному році переможцями за програмою «Власна справа» та програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» стали 70 мешканців області і переважна більшість (60%) серед них – жінки. Вони нарівні з чоловіками відкривають виробництва, заклади харчування, СТО, фермерські господарства тощо.

Як повідомляв MYNIZHYN, батьківство — це завжди відповідальність. Крок, на який зважитися може не кожен. Сьогодення таке, що певний страх стати батьками, відсутність необхідних знань про виховання дітей, про правильних догляд, посилює постійне відчуття небезпеки, адже України в стані війни…

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram Viber Facebook Instagram Джерело: chg.dcz.gov.ua Теги: Робота, Жінка, Центр Зайнятості, Чернігівщина Новини по темі:

17.06.2024, 15:27 1173 Чернігівщина провела в останню путь Анатолія Шекулу

16.06.2024, 13:47 2158 Риболовля вартістю майже 24 тисячі гривень: на Чернігівщині затримал

16.06.2024, 08:00 6072 Чоловіки вважають їх дуже привабливими: п'ять жіночих якостей

15.06.2024, 13:33 1706 Зникла ще взимку: з Десни на Чернігівщині підняли тіло потопельниці

15.06.2024, 11:11 2856 Підібрала пароль та зняла 20 тисяч готівки: на Чернігівщині пенсіонерк

15.06.2024, 10:55 2793 Заморозки знищили 90% врожаю яблук, а зливи — полуницю: фермер Реклама:

Источник

Новости Чернигова