Американський президент погрожує зруйнувати всі мости та електростанції, якщо Тегеран відкине угоду від США Дональд Трамп (Фото: EPA/Aaron Schwartz) Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що відрядив своїх посланців у Пакистан для перемовин з Іраном, а той мусить прийняти пропоновану Америкою угоду. Про це Трамп написав у Truth Social 19 квітня. Американський лідер також звинуватив Тегеран у порушенні перемир’я й написав, що країна відкрила вогонь в Ормузькій протоці по французькому кораблю та вантажному судну з Великої Британії. Тепер США поновили блокаду. «Ми пропонуємо дуже справедливу та розумну УГОДУ, і я сподіваюся, що вони її приймуть, бо якщо ні, Сполучені Штати знищать кожну електростанцію та кожен міст в Ірані», – написав Трамп. ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВОПродовження війни на Близькому Сході впливає на весь світ, зокрема на ціни на енергоносії, що зросли через конфлікт, оскільки Іран блокує стратегічно важливу Ормузьку протоку. Ситуація не оминула й Україну: LIGA.net пояснювала, чи знизять вітчизняні АЗС вартість пального після деблокування Ормузу й те, як ця протока визначає результат війни на Близькому Сході. Водночас ця війна створює не тільки ризики, але й можливості для України. Детальніше про те, як Київ веде складну гру у регіоні, пропонуючи дрони й технології в обмін на ракети, літаки та вплив арабських партнерів, – читайте у розборі LIGA.net. Речник МЗС Ірану Есмаїл Багаї, навпаки, звинувачує США в порушенні перемир’я. За його словами, блокування Штатами портів й узбережжя Ірану також є неправомірним, згідно зі Статутом ООН. «Ба більше, навмисне завдавання колективного покарання іранському населенню є воєнним злочином та злочином проти людяності», – додав Багаї. Як повідомив Білий дім у коментарі CNN, на переговори в Пакистан вирушають спецпредставник Трампа Стів Віткофф, зять Джаред Кушнер та віцепрезидент Джей Ді Венс. Читайте також»Один день нічого не вирішує». Чи знизять АЗС ціни після деблокування Ормузької протоки ІранСШАПакистанДональд ТрампОрмузька протока 
