«Треба бути оптимістом і мало їсти!»: ніжинка відзначила свій 105-й день народження. ФОТО

Сьогодні, 2 серпня, відзначає своє 105¬річчя жителька Ніжина Наталія Єрмолаївна Бурківська.

 

Про це повідомляє Ніжинська міська рада на своїй сторінці у Facebook.

 

Народилася Наталія Єрмолаївна в Ромнах на Сумщині, в сім’ї робітників. Вона була наймолодшою серед семи дітей. Енергійна, весела вона завжди була лідером серед однолітків, вміла згуртувати навколо себе. По закінченню школи дівчина вступила до Ніжинського педінституту на фізико¬математичний факультет. Отримавши диплом за розподілом направили на роботу на Вінниччину, в село Скоморошки Плисківського району.

 

 

З однією валізою та гітарою ступила на поріг школи, де буде працювати все життя. В цьому ж селі і знайшла свою долю. Молодий красень Станіслав був місцевий парубок, навчався у Київському танковому училищі. У 1940 році молодята побралися. У березні 1941 року на світ з’явилася донечка Людмила. Не довгим було жіноче щастя Наталії. Розпочалася війна. У 1943 році у Сталінградській битві танк Станіслава Бурковського підбили фашисти… Так і стала молода вчителька вдовою.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЖИТЕЛЬКА КОЗЕЛЕЧЧИНИ ВІДЗНАЧАЄ СВІЙ ПОВАЖНИЙ ЮВІЛЕЙ. ФОТО

 

Після звільнення Вінничини від окупантів у селі не вистачало вчителів. Наталію Єрмолаївну призначають директором школи. Молода вчителька сумлінно виконувала обов’язки. За короткий час разом з батьками, учнями відновили розбомблену і розграбовану школу і розпочали навчання.

 

Пишається Наталія Єрмолаївна медаллю «За сумлінну працю під час Великої Вітчизняної війни».

 

 

По закінченню війни добровільно відмовилася від посади директора, працювала вчителькою фізики, виховувала доньку, була депутатом сільської ради. Завжди була активною. Не цуралася громадської роботи, завжди була готова прийти на допомогу.

 

Вийшовши на заслужений відпочинок, Наталія Бурковська переїхала до доньки в Ніжин. Жила окремо.

 

Про рецепт свого довголіття говорить з посмішкою: «Треба бути оптимістом і мало їсти!»

 

Фото — Ніжинська міська рада.

 

Источник