Три вівчарки та фокстер’єр: до Чернігівського прикордонного загону прибуло поповнення. ФОТО

У кінологічний підрозділ Чернігівського прикордонного загону прибуло «молоде» поповнення – три вівчарки та фокстер’єр: Елтон, Гретта, Юля та Фіна.

Про це повідомляє Північний кордон. Держприкордонслужба.

Молоді собаки приїхали у Чернігів із Києва, де пройшли ретельний відбір та були придбані Держприкордонслужбою під час публічних закупівель на платформі ProZorro.

Сьогодні молоді стройові собаки ще не мають сертифіката про підготовку та відповідної спеціалізації. Вже у січні кудлаті, разом із своїми господарями, які наразі також без досвіду служби, поїдуть на навчання до Кінологічного навчального центру Державної прикордонної служби України, що у місті Великі Мости на Львівщині.

«Звісно, дуже важливо налагодити тісний контакт між твариною й інструктором. Людина і собака – це команда: вони разом відпочивають, навчаються, працюють. Хороший службовий собака – не самородок. Якість роботи собаки напряму залежить від кінолога», – каже начальник служби кінологічного забезпечення Чернігівського загону підполковник Руслан Котляренко.

Зазначимо, закупівля службових собак для Чернігівського загону цього року остання у Держприкордонслужбі. Загалом з початку 2021 року відомство закупило 74 службових собак, переважно німецьких та бельгійських вівчарок, на один мільйон гривень.

«Німецька і бельгійська вівчарки — робочі собаки, породи номер один для службовців, вони підходять практично під усе, бо мають вроджені задатки, необхідні під час підготовки. Вони легко навчаються, зі стержнем усередині, достатньо впевнені», — зазначає Руслан Котляренко.

Источник