Тримав зв’язаним на морозі та погрожував вбити жителя Чернігівщини: повідомили про підозру російському військовому

Тримав зв’язаним на морозі та погрожував вбити жителя села Слобода, що на Чернігівщині, за можливу співпрацю ЗСУ: російському військовому повідомили про підозру.

Про це повідомляє поліція Чернігівської області на своїй сторінці у Facebook.

Слідство встановило, що події відбулися на початку березня 2022 року на території Чернігівського району. Тоді озброєні російські військові затримали цивільного місцевого жителя села Слобода.

Щоби отримати інформацію про можливу співпрацю чоловіка з військовослужбовцями ЗСУ чоловіка побили та силоміць відвезли його в село Шестовиця. Там потерпілого незаконно утримували в неналежних санітарних та температурних умовах: із зав’язаними дротом руками, заведеними за спину, навіть вночі при температурі повітря нижче 0 градусів за Цельсієм.

Чоловіку не надавали медичну допомогу, чинили щодо нього психічне насильство та катування: підозрюваний росіянин приставляв ствол автомата до скроні потерпілого, водив лезом ножа по його обличчю та погрожував вбити. При цьому, представник окупаційних сил образливо ставився, морально принижував та постійно погрожував потерпілому.

За сукупністю вчинених злочинів військовому РФ оголосили про підозру у жорстокому поводженні з цивільним населенням та іншому порушенні законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч.1 ст. 438 Кримінального Кодексу України).

Наразі слідчий готує матеріали для оголошення підозрюваних у міжнародний розшук та для застосування процедури спеціального досудового розслідування (in absentia), яка дозволить суду ухвалити вирок за відсутності обвинуваченого.

Триває досудове розслідування.

Фото — поліція Чернігівської області.

Источник