Юний боксер з Ніжина Максим Ярина отримав «бронзу» і мріє про чемпіонське «золото»

Місяць тому четверо вихованців Ніжинської комплексної дитячо-юнацької спортивної школи у складі збірної області взяли участь у чемпіонаті України ФСТ «Колос» серед юніорів 2007—2008 р. н. Змагання проходили у м. Ворохта Івано-Франківська області. Загалом у чемпіонаті взяли участь 244 юні боксери з усієї України. За результатами змагань 15-річний ніжинець Максим Ярина став бронзовим призером.

Успішний виступ — це результат спільної наполегливої праці Максима, його тренера Євгенія Саєнка і батьків.

«Після змагань мене щиро привітали рідні, друзі, однокласники. Звичайно, тренер, який пишається кожним своїм вихованцем. Батьки побалували солодощами. А як раділи бабусі Галина та Ніна!» — емоційно розповідає юнак.

Зі слів Максима, успішні виступи дають юним спортсменам поштовх для подальшої роботи. Хочеться рухатися тільки вперед і підкорювати нові вершини.

Але «вершини» даються нелегко. Приміром, до цієї, по яку йдеться вище, юний спортсмен разом з тренером йшли цілих сім років! У секцію боксу Максима привів тато…

Спочатку Олександр Миколайович хотів записати восьмирічного сина у секцію дзюдо. Але там був неприйомний день. Тоді вони відвідали спортклуб «Легіонер» у Ніжинській школі №16, і тато «здав» Максимка у тренерські руки Євгенія Саєнка.

Згодом придбав для сина необхідну амуніцію: рукавички, шолом, вдома встановили спортивну «стінку», «грушу», придбали гантелі. Олександр Миколайович дуже хотів, щоб хлопець ріс справжнім бійцем і дружив зі спортом. Як він у молодому віці — займався дзюдо, кікбоксінгом, тхеквондо.

Мати Людмила Миколаївна теж підтримує синове захоплення: краще нехай займається спортом, ніж вештається вулицями без діла! До речі, старша сестра Максима Ксенія теж знайшла собі заняття до душі — відвідує фітнес-клуб.

Тренер Є. Саєнко і початківець М. Ярина відразу знайшли спільну мову. Сподобалася хлопцю і дружня атмосфера у спортзалі.

«Євгеній Олександрович вибагливий тренер, але разом з тим дуже лояльний. Сварить нас тільки за погану поведінку. За це ми його і поважаємо», — підкреслює юний боксер.

У клубі «Легіонер» Ніжинської КДЮСШ хлопець знайшов собі нових товаришів, з якими дружить і досі: Андрія Примушка, Павла Ярмоленка, Андрія Кемпу. Спорт їх поєднав і згуртував.

Юні боксери вже побували на змаганнях в Харкові, Бердянську, Сумах, Чернігові, Івано-Франківській області. Підтримують зв’язок з юними боксерами з Чернігова і Бахмача.

Тренування проходять щодня, крім вихідних. А щоб не робити перерви у заняттях, у суботу і неділю Максим займається вдома.

«Чи не перешкоджають тренування основним заняттям у школі?» — допитувалася журналіст Nizhyn Post в юного боксера. Навчається Максим Ярина в десятому класі Ніжинської ЗОШ №16.

«Ні, не перешкоджають. Стараюся вчитися добре. Середній бал по предметах — приблизно 8,5. Більше від усіх подобаються точні науки: фізика, математика. Щиро вдячний класному керівнику Тетяні Володимирівні Геймал за розуміння і підтримку», — зазначає юнак.

Максим ще не визначився, ким хоче стати. Але покидати спорт наміру не має. Причому йдеться не тільки про бокс. Влітку хлопець, як і переважна більшість його ровесників, полюбляє пограти у волейбол, футбол, поганяти на велосипеді.

«Спорт загартовує не тільки тіло, а й допомагає підтримувати бойовий дух. І це не просто слова. Я це точно знаю!» — запевняє юний боксер.
А мріє цей скромний юнак про чемпіонське «золото». Треба тільки трішки попрацювати, адже «бронза» у нього вже є.

Автор: журналіст сайту Nizhyn Post Валентина Савчук
Фото зі сторінки Є. Саєнка

Отримуйте і читайте новини ще оперативніше. Підписуйтесь на наш Telegram!

Источник

Новости Чернигова