Ювілейну «Зелену Сцену» у Чернігові проводити не будуть

Літній фестиваль «Зелена сцена» в 2021 році проходити не буде. Причин дві – немає грошей та пандемія коронавірусу.

Про це повідомляє Суспільне Чернігів з посиланням на одну з організаторок фестивалю Лесю Федоренко.

«По-перше, ми не виграли «Бюджет участі», на який ми дуже сподівались, на ці фінанси, ну а по-друге, нестабільно зараз навіть писати грантові замовлення, тому що це – міжнародні фонди, і, з огляду на пандемію, зараз вони усі починають онлайн-формат, а наш фестиваль – в офлайні», — сказала пані Леся.

Десятий, ювілейний, сезон «Зеленої сцени» планували зробити найяскравішим з-поміж усіх. Завдяки «Бюджету участі» хотіли отримати півтора мільйони гривень. Ці гроші мали б покривати приїзд музикантів, їх розміщення й побутові райдери, музично-сценічне обладнання, облаштування майданчика. Під таку суму шукати спонсорські кошти зараз – ризиковано.

«Це дуже ризиковано робити домовленості з артистами, музикантами, спікерами, фотографами, а потім сказати: «Ой, ви знаєте, у нас тут не виходить». Якщо ми зараз бачимо ризики – то навіщо це робити? Це – репутація фестивалю, а ми – дуже надійні партнери», — говорить Леся Федоренко.

Проєкт «Зеленої Сцени» на Бюджеті участі набрав 1025 голосів. Леся каже, що команда не ображається на ініціаторів проєктів, які перемогли, адже, за її словами, фестиваль такого рівня і формату повинен мати стабільне фінансове джерело.

«Насправді, ми, як безкоштовний проєкт, який є візитівкою міста, повинні, в принципі, фінансуватися з бюджету. І повинні мати сталість проєкту. І тоді буде його розвиток. А коли кожен рік ти починаєш збирати фінанси, це, знову-таки, великі ризики.»

За словами Лесі Федоренко, команда розглядає варіанти інших мистецьких проектів, і в онлайн форматі, і в офлайн. Гроші шукатимуть теж через гранти – невеликі кошти отримати легше, в умовах пандемії. Але це не буде аналогом «Зеленої сцени».

Нагадаємо, у Чернігові обрали 11 великих і 11 малих проєктів, які наступного року мають реалізувати за гроші бюджету Чернігова. У 8 із 12 великих проєктів «Бюджету участі» перемогли – навчальні заклади.

Источник

Новости Чернигова