В Україні живуть понад 170 000 громадян РФ – міграційна служба


В Україні живуть понад 170 000 громадян РФ – міграційна служба

Паспорт РФ (фото — depositphotos.com)

В Україні офіційно проживають понад 170 000 громадян РФ. Про це йдеться у відповіді Державної міграційної служби на депутатське звернення нардепки Мар’яни Безуглої.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Міграційна служба опублікувала дані станом на 1 лютого 2023 року:

→ 16 443 громадян РФ тимчасово проживають в Україні;

→ 156 865 громадян РФ постійно проживають в Україні.

Ще 27 громадян РФ станом на 1 лютого 2023-го утримувалися в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.

У ДМС наголосили, що сюди не включені дані з Донецької, Луганської та Херсонської областей у зв’язку зі складнощами збору статистичної інформації на цих територіях через російську агресію.

Безугла зазначила, що громадяни РФ і Білорусі, які офіційно проживають в Україні, не підлягають мобілізації. Водночас Україна надала можливість іноземцям добровільно та легально воювати (зокрема у російському Легіоні «Свобода Росії» та білоруському полку ім. Кастуся Калиновського).

«Військовослужбовців у цих збройних формуваннях сотні, водночас, як в Україні перебувають десятки тисяч чоловіків рф та білорусі, які легально проживають в Україні та не вважають за потрібне захищати Україну», – заявила нардепка.

  • З 1 липня 2022-го втратила чинність угода між урядом України та РФ про безвізові поїздки, підписана в 1997 році. Кабмін вирішив припинити її дію у відповідь на агресію РФ проти України.
  • 1 листопада Кабмін ухвалив постанову про припинення прийняття та розгляду заяв громадян РФ про оформлення дозволу на імміграцію, поки в країні діє воєнний стан.

Джерело