В України немає іншого виходу, ніж повністю звільнити свою територію — посол

КИЇВ. 1 лютого. УНН. Посол України в Німеччині Олексій Макеєв, коментуючи побоювання, що спроба повернути Крим може призвести до небезпечної ескалації, заявив, що в України немає іншого виходу, ніж повністю звільнити свої території, включно з півостровом. Про це повідомляє УНН з посиланням на інтерв’ю дипломата для DW.

Деталі

Макеєв заявив, що Україні важливе не лише відновлення суверенітету згідно з міжнародно визнаними кордонами, а й звільнити українців на окупованих територіях. Він додав, що про звірства російських загарбників можна дізнатися лише після звільнення територій, тому «важливо зупинити російську агресію і витіснити росіян з усіх окупованих територій, в тому числі з Криму».

Дипломат наголосив, що Україні та міжнародним партнерам не потрібно «перейматися» тим, що важливо для російського диктатора володимира путіна чи для росіян і кремля. Макеєв нагадав, що росія вчинила акт агресії ще у 2014 році, і тоді світ «намагався вплинути» на президента рф за допомогою санкцій, обмеження його міжнародної діяльності, ізоляції країни-агресора.

«Але це не спрацювало, і путін пішов далі та розпочав широкомасштабну війну в Європі у 21-му столітті. Отже, в наших інтересах і в інтересах усіх наших міжнародних партнерів зупинити цю агресивну війну з боку росії та допомогти Україні виграти цю війну», — зауважив він.

За його словами, українська влада розуміє занепокоєння з боку партнерів та веде поглиблений діалог і переговори з ними щодо планування та пояснення наступних кроків.

Цитата

«Ми маємо повну підтримку всіх міжнародних партнерів, і всі знають, що саме Україна визначає, коли має закінчитися ця війна. І у мого президента, у Збройних сил України та у народу України немає іншого виходу, ніж повністю звільнити українську територію та витіснити російські сили назад до росії з півдня і сходу України та з Криму», — підсумував він.

Нагадаємо

Колишній командувач армії США в Європі, генерал-лейтенант у відставці Бен Ходжес заявив, що новий етап війни може перенести боротьбу на територію, життєво важливу для російського військового потенціалу в Україні та яку цінує російський президент володимир путін — Крим.

Джерело: УНН