В Україні почали оцінку пошкоджень по протоколу RDNA3 — Кубраков

фотогалерея

КИЇВ. 7 листопада. УНН. В Україні почали оцінку завданої через війну шкоди та потреб на відновлення України по протоколу RDNA3. За словами Віцепрем’єр-міністр з відновлення Олександра Кубракова отриманий в кінцевому результаті звіт дасть можливість визначати потреби відновлення та координувати фінансову допомогу від партнерів. Слова Кубракова цитує пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, передає УНН.

Цитата

“Завдяки першому та другому RDNA ми змогли скласти, структурувати та розпочати реалізацію проєктів швидкого відновлення у пріоритетних сферах на 2023 рік, а також створити основу та можливість планувати подальше відновлення України в середньостроковій перспективі. У 2024 році ми хочемо зосередитися на проєктах, які сприятимуть економічному відновленню та створюватимуть робочі місця. Такий звіт дає можливість чітко визначати потреби відновлення та координувати фінансову допомогу”, — наголосив Олександр Кубраков.

Деталі

За словами Кубракова RDNA3 покаже сукупний рівень збитків станом на 1 січня 2024 року, а також вартість відновлення за принципом “build-back-better”, узгоджені пріоритетні напрямки відновлення у 2024 році та на середньострокову перспективу аж до 2027 року.

Крім того, будуть запропоновані реформи для залучення приватного сектору.

Віцепрем’єр-міністр зазначив, що RDNA3 міститиме відповідні завдання від Багатосторонньої координаційної платформи донорів для України та Плану України (Ukraine Plan).

За даними заступниці Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України з питань європейської інтеграції Анни Юрченко, у 2022 році українська влада зосередилася на проєктах виживання, а у 2023 році розпочала проєкти спрямовані на відновлення. Щобільше, Україна досягла відчутних результатів у пріоритетних сферах:

“Ми розпочинаємо серію майстер-класів, які допоможуть нам скоригувати пріоритети та їхнє покриття. Пріоритетними напрямками є: енергетика, муніципальна інфраструктура та ЖКГ, транспорт, соціальна інфраструктура, приватний сектор, міжгалузевий — як гуманітарне розмінування, цифровізація”, — відзначила Юрченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місія МВФ сьогодні починає роботу для перегляду програми з Україною

Додатково

RDNA3 відповідає визнаній на міжнародному рівні методології, в якій також будуть викладені інвестиційні пріоритети Уряду з відновлення та реконструкції на 2024 рік.

Звіт забезпечить оперативне, послідовне та прозоре міжгалузеве оцінювання завданої шкоди, збитків, потреб у відновленні та відбудові, а також визначення пріоритетів на 2024 рік.

Основний фокус — на оцінюванні впливу війни та зумовлених війною відновленні та відбудові.

Джерело: УНН

Новости Чернигова