В Україні значно виростуть тарифи на електроенергію

У Кабміні обговорюються варіанти підвищення цін на світло

Національна комісія, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, обмежила зростання тарифів на світло. Однак, в уряді розглядається кілька різних концепцій лібералізації ринку електроенергії. Про це розповів радник прем’єр-міністра України Юрій Бойко.

Найрадикальніша з цих концепцій передбачає встановлення ринкових цін. Інші, за словами Бойка, передбачають різноманітні графіки підвищення цін для того, щоб пом’якшити наслідки таких підвищень для споживачів.

Як вважає радник, найімовірніше, навесні одну з цих стратегій доведеться затвердити. В іншому разі не вдасться подолати кризу в енергетиці. Крім цього, підвищення цін сприятиме швидшому надходженню інвестицій, припускає Юрій Бойко.

Зменшити негативні наслідки  підвищення тарифів на електроенергію допоможуть, за словами радника, адресні монетарні субсидії для незахищених верств населення.

«Сьогодні тариф для побутових споживачів приблизно в чотири рази нижчий за реальну ціну енергії. І, підтримуючи цей тариф, держава дотує кожну кіловат-годину незалежно від рівня доходів усіх споживачів. Сьогодні на такі дотації йде вже понад 140 мільярдів гривень на рік», — розповів він.

Нагадаємо, що раніше уряд продовжив дію спецобов’язків на ринку електроенергії до 31 березня 2023 року – таким чином тарифи для населення не зміняться до кінця опалювального сезону.

Крім того, у Київському метрополітені повідомили, чи підніматимуть тарифи на проїзд.