В уряді анонсували велику програму з вивчення англійської мови для українців

01 листопада 2023 р.   24   0

фото: facebook.com/dshmyhal

Англійська мова в Україні отримає статус мови міжнародного спілкування. Для українців запустять велику програму з вивчення англійської мови.

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на заяву прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

ва уряду анонсував запуск доступної програми з вивчення англійської мови. За його словами, програма буде відкрита для кожного, незалежно від фінансового стану чи від місця проживання, з індивідуальним підходом і відкритим доступом до освітніх ресурсів.

Шмигаль пояснив, що обов’язкове вивчення англійської мови розпочнеться з держслужбовців. Рівень знання англійської для них має бути не нижчий В2.

Прем’єр додав, що ця вимога пов’язана з європейської інтеграції України. У країнах ЄС всі державні службовці вільно володіють англійською мовою.

Президент України Володимир Зеленський вже подав до парламенту законопроєкт, який офіційно закріплює її статус як мови міжнародного спілкування в Україні.

Наприкінці червня президент Володимир Зеленський подав до парламенту законопроєкт №9432, покликаний офіційно закріпити статус англійської як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні.

Законопроєкт №9432 унормовує особливості застосування англійської мови у сферах освіти, культури, транспорту, охорони здоров’я, в роботі органів державної та місцевої влади, самоврядування, екстрених служб тощо. Зокрема, там вказані категорії посад, претенденти на які зобов’язані володіти англійською мовою.

У документі також передбачався перехід усіх кінотеатрів України на показ англомовних фільмів мовою оригіналу з українськими субтитрами. Однак українці створили петицію з вимогою залишити у кіно дублювання українською і документ набрав необхідну для розгляду кількість голосів.

Джерело

Новости Чернигова