Важкопоранений військовий Віталій Шумей, за яким весь час доглядає батько, заговорив

Український військовослужбовець з важкими травмами голови Віталій Шумей, якого весь час доглядав батько, повноцінно заговорив.

Про це повідомила волонтерка Ірина Тимофеєва у четвер, 18 квітня.

Як пише Тимофеєва, Шумей вже приблизно тиждень говорить та усвідомлено складає слова.

«Не шепоче, а говорить. Вранці більше, а ввечері поки втомлюється. Його мізки — Працюють! Юху, плачу! Батько теж плаче. Просить передати всім уклін, хто родину Шумей підтримував і вірив в них», — написала волонтерка.

Командир ЗРК Віталій Шумей дістав мінно-вибухові травми у 2022 році у боях під Авдіївкою. Через важке поранення голови — перелом черепа з обох сторін — він втратив можливість пересуватися, говорити і самостійно їсти. Військовий переніс три операції на голові, його лікували у Дніпрі, Києві та Чернігові. Поруч із бійцем весь час перебував батько, він доглядав сина, читав йому вголос книги та повідомлення від людей із побажаннями одужання.

У травні 2023 року боєць переніс кілька операцій в Іспанії і вже сказав свої перші слова.

17 січня ЗМІ повідомили, що Шумей з березня 2023 року не отримував заробітної плати і не мав статусу людини з інвалідністю. Суспільне писало, що військовий не пройшов МСЕК, щоб отримати статус інвалідності. Висновок ВЛК чоловіку видали у Чернігові ще в лютому 2023 року. Згідно з ним, травма вважається тяжкою та пов’язана з захистом Батьківщини.

Джерело – NV

Источник

Новости Чернигова