Вакцинація від правцю та дифтерії

Вакцинація проти правцю та дифтерії є важливим компонентом профілактичної медицини, спрямованим на захист людей від цих небезпечних інфекційних захворювань. Обидві хвороби можуть призвести до серйозних ускладнень і навіть смерті, тому щеплення є ключовим заходом для запобігання їхньому поширенню.

Що таке правець і дифтерія?

Правець

Правець (тетанус) — це бактеріальне захворювання, викликане токсинами бактерій Clostridium tetani, які потрапляють у рану. Захворювання характеризується сильними м’язовими спазмами, які можуть бути дуже болючими та навіть небезпечними для життя, якщо вони вражають дихальні м’язи.

Дифтерія

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, викликане бактерією Corynebacterium diphtheriae. Захворювання вражає дихальні шляхи, спричиняючи утворення щільних сірих або білих плівок у горлі, які можуть ускладнити дихання. Дифтерія також може викликати серцеві та нервові ускладнення через токсини, які бактерія виробляє.

Вакцини проти правцю та дифтерії

DTP (Diphtheria, Tetanus, Pertussis)

Вакцина DTP захищає від дифтерії, правцю та кашлюку (коклюшу). Це комбінована вакцина, яка містить компоненти, що стимулюють імунну систему виробляти антитіла до цих трьох захворювань.

DT (Diphtheria, Tetanus)

Вакцина DT захищає від дифтерії та правцю і використовується для дітей, які не можуть отримати вакцину проти кашлюку через протипоказання.

Td (Tetanus, Diphtheria)

Вакцина Td призначена для дорослих та підлітків і містить знижені дози антигенів дифтерії та правцю. Вона використовується для ревакцинації кожні 10 років для підтримки імунітету.

Tdap (Tetanus, Diphtheria, Pertussis)

Вакцина Tdap захищає від правцю, дифтерії та кашлюку і використовується для ревакцинації дорослих та підлітків. Вона також рекомендується для вагітних жінок під час кожної вагітності для захисту новонародженого.

Рекомендований графік вакцинації

 1. Діти:
  • Первинна вакцинація: Серія з трьох доз вакцини DTP або DT вводиться у віці 2, 4 та 6 місяців.
  • Ревакцинація: Додаткові дози вакцини вводяться у віці 15-18 місяців і 4-6 років.
 2. Підлітки:
  • Ревакцинація: Одна доза вакцини Tdap у віці 11-12 років.
 3. Дорослі:
  • Ревакцинація: Одна доза вакцини Td кожні 10 років.
  • Вагітні жінки: Одна доза вакцини Tdap під час кожної вагітності (бажано між 27 і 36 тижнями).

Переваги вакцинації

 1. Захист від важких захворювань: Вакцинація значно знижує ризик розвитку правцю та дифтерії і їхніх ускладнень.
 2. Колективний імунітет: Масова вакцинація допомагає захистити населення, включаючи тих, хто не може бути вакцинованим через медичні протипоказання.
 3. Зниження витрат на охорону здоров’я: Запобігання захворюванням за допомогою вакцинації знижує витрати на лікування та госпіталізацію.

Побічні ефекти

Вакцини проти правцю та дифтерії є безпечними та ефективними. Найпоширеніші побічні ефекти включають:

 • Біль, почервоніння або набряк у місці ін’єкції.
 • Невелике підвищення температури.
 • Легка втома або дискомфорт.

Серйозні побічні ефекти є дуже рідкісними.

Висновок

Вакцинація від universum.clinic проти правцю та дифтерії є життєво важливим профілактичним заходом, який забезпечує ефективний захист від цих небезпечних захворювань. Дотримання рекомендованого графіка вакцинації допомагає підтримувати високий рівень імунітету в суспільстві і запобігає спалахам інфекцій.

Новости Чернигова