Вартість проїзду у громадському транспорті в Чернігові зміниться 9 березня: скільки доведеться платити

У Чернігові з 9 березня 2024 року вартість проїзду в автобусах на міських маршрутах загального користування зміниться для тих, хто не має транспортної картки.

Таке рішення ухвалили на засіданні виконкому Чернігівської міськради та погодили з Чернігівською військовою адміністрацією.

Зокрема, ціна проїзду становитиме:

12,00 грн – при розрахунку за проїзд з використанням електронного квитка + додається нова опція: можливість здійснювати пересадку між автобусами протягом 30 хв. від моменту придбання квитка;

15,00 грн – при розрахунку за проїзд безконтактною банківською карткою чи пристроєм з технологією NFC;

17,00 грн – при розрахунку готівковими коштами;

5,00 грн – для учнів закладів загальної середньої освіти Чернігова при розрахунку за проїзд з використанням електронного квитка, за наявності учнівського квитка + можливість здійснювати пересадку між автобусами протягом 30 хв. від моменту придбання квитка.

«Останній раз тарифи переглядалися 30 серпня 2022 серпня. За цей час зросли такі складові тарифу, як заробітна плата, вартість акумуляторів, шин та паливо-мастильних матеріалів», – пояснює заступниця начальника управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку ЧМР Людмила Ніценко. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГРОМАДИ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ОТРИМАЛИ П’ЯТЬ НОВИХ ШКІЛЬНИХ АВТОБУСІВ ВІД ФРАНЦУЗЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ACTED

Чинний тариф для пасажирів тривалий час «утримували» на рівні значно нижчому за економічно обґрунтований, компенсуючи перевізникам різницю з бюджету Чернігівської тергромади. Після проведення актуальних розрахунків встановлено, що сьогодні проєктна вартість одного пасажироперевезення – від 12,97 до 32,80 грн, залежно від маршруту і пасажиропотоку.

Якщо чинний тариф б переглянули, то це б вплинуло на якість громадських перевезень і нівелювало досягнуті результати, пишуть в пресслужбі Чернігівської міської ради.

Джерело — пресслужба Чернігівської міськради.

 

Источник

Новости Чернигова