Вчителька хімії з Ніжинської гімназії №3 Ольга Клочкова «виростила» кілька 200-бальників із ЗНО

28 років тому Ольга Клочкова вперше переступила поріг цього учбового закладу. Свій трудовий стаж розпочинала вчителем групи подовженого дня. Потім десять років працювала за фахом – викладала біологію. Коли захворіла колега, вчитель з хімії Ользі Клочковій довелося її підмінити, а згодом – і замінити.

І ось вже років з десять Ольга Анатоліївна викладає хімію в 7–11 класах. Хоча душа, зізнається, більш тяжіє до біології – наразі в кабінеті стоять кілька десятків рослин, які вона плекає.

А ще вона – творча натура: коли приходить натхнення, пише вірші.

Професію вчителя Ольга Клочкова обрала не випадково: вчителькою були її мати Людмила Дмитрівна та дідусь – фронтовик Дмитро Павлович Богнюков.

Зі слів Ольги Анатоліївни, успіх її учня Вадима Мартиненка, який цьогоріч отримав 200 балів на ЗНО з хімії, закономірний.

«Це обдарована людина – він добре знає українську мову, біологію, хімію, грає в теніс, шахи, закінчив музичну школу. Дуже наполегливий, спрямований. Тяжіє до самовдосконалення, самоствердження. Вміє чітко планувати свій час. На нашому з ним шляху були не тільки успіхи, а й невдачі. Але вони загартували нас, і Вадима – в першу чергу. Вірю, що його мрія – стати медиком – обов’язково здійсниться», – підкреслила Ольга Анатоліївна.

Вадим Мартиненко – не єдиний учень Ольги Клочкової, який досяг такого рівня. В 2016 році Валерія Гладка здобула по 200 балів з трьох предметів: біології, хімії, математики. Учні Ольги Анатоліївни набирали також 196, 199 балів з хімії.

Кожного року – вже десять років поспіль – три–п’ять учнів Ольги Клочкової стають переможцями і призерами міських олімпіад.

«Неодноразово виходили і на всеукраїнський рівень, але там занадто складно для школярів. Я вчуся разом зі своїми хлопцями та дівчатами», – пояснює вчитель.

Серед її вихованців – багато лікарів, є екологи, харчові технологи.

Але найголовніше досягнення Ольги Анатоліївни – її син Артем, котрий наразі працює хіміком-органіком в одній з приватних лабораторій Києва.

Джерело — Уездные Новости

Автор: Валентина Савчук, фото автора

Источник