Весна чи зима: який Ніжин вам подобається більше

Подейкують, що Ніжин — прекрасний у будь-яку пору року, але кожному з нас найбільше подобається місто чи то в заметах іскристого снігу, чи то в квітучих вулицях, чи то в жовтогарячих барвах осені, чи то в ранкових теплих сонячних проміннях…

Раніше журналісти MYNIZHYN фіксували Ніжин восени та… восени, але 27 листопада 2023 року у місті вирувала справжнісінька зима. Пропонуємо нашим читачам пригадати, як нещовдавно вулиці Ніжина виблискували від сріблястого снігу та подивитися порівняння з мальовничим, наповненим яскраво-зеленим кольором, містом. 

Фото: Пам’ятник Миколі Гоголю. Автор: Олександр Воронуха

Миколав Васильович у звичній амплуа у будь-яку пору року — його завжди оточують пташки з надією, що містяни, котрі відвідують сквер, почастують їх свіжим насінням чи зерном. 

Фото: Центральна площа Ніжина. Автор: Олександр Воронуха

Товщі снігу зійшли з вулиць, і жителі Ніжина пересідають на звичний для них транспорт — велосипеди. Щоправда навіть сугроби снігу декому з містян не заважали користувати взимку двоколісним. Ялинки скинули сніжну ковдру, а небо перестало були похмурим та милує око.

Фото: “Студентське містечко” біля Ніжинського університету імені Миколи Гоголя. Автор: Олександр Воронуха

Щойно ви виходите зі старого корпусу університету, перед вами розкривається пейзаж. Навесні це місце гарне по-особливому, фото не може передати ці відчуття. Недарма кажуть, що зелений колір – символ природи і молодості. Цікавий факт: щоб зробити зимне фото, нам довелося “по коліно” лізти в сніг, адже його тоді ще не встигли прибрати.

Фото: Старий корпус Ніжинського університету імені Миколи Гоголя. Автор: Олександр Воронуха

Його величність — старий корпус. Тут багато хто з ніжинців провів свої роки студентства… Одне з місць, яке в будь-яку пору року користується попитом фотографів — руки самовільно тягнуться до камери, аби зробити знімок.

Фото: Бібліотека імені академіка М. О. Лавровського. Автор: Олександр Воронуха

Центральна пішохідна вулиця міста. З приходом весни щороку наповнюється дитячим сміхом. Свою велич демонструють клени, а товщі снігу змінили столики з навісами. Автентичності бібліотека ніколи не втратить. Завжди привертає увагу. Бодай і з тисячу разів дивився на будівлю, а завжди око припаде до якихось деталей архітектури.

Фото: Пам’ятник князю І. А. Безбородьку – засновнику Ніжинської гімназії вищих наук. Автор: Олександр Воронуха

Як зазначав вище, територія університету — це особливе місце. Одна з його родзинок — даний пам’ятник. Студенти проходять кожного дня повз постамент, але є у ньому щось незвичайне… Навесні надокучлива техніка нарешті дала спокій Іллі Андрійовичу.

Фото: Сквер Миколи Гоголя в Ніжині. Автор. Олександр Воронуха

Здавалося звичайна лавка, але ж ні. Кожен поважний містянин хоча б разок, але примостився біля Миколи Васильовича для того, щоб перевести дух та кинути оком на те, що відбувається навколо. Це вдається зробити краще, коли тобі не заважають гори снігу. Доречі, одне з найулюбленіших місць голубів, які навідуються за поживою до постаменту українського письменника.

Фото: Центральна площа Ніжина. Автор: Олександр Воронуха

Інколи сумуєш за снігом, бо з дитинства з ним пов’язані лише теплі спомини: мороз не такий вже й страшний, завжди мокрі рукавиці, але від того аніскільки не холодно, гра в сніжки з друзями та сніговик з маминою морквиною і відерцем на голові… Ось тільки з віком, а особливо, коли ти починаєш сідлати “залізного коня”, сніг вже не приносить стільки радості.

Фото: Вічний Вогонь. Автор: Олександр Воронуха

І де б його розгледіти Вічний Вогонь, коли снігу “по пояс”. Здається, незнав би, де він, то й взимку не знайшов би під сніговою ковдрою. Навесні зелено настільки, що за листям важко прогледіти старий корпус Ніжинського університету. Молоді матусі полюбляють це місце для вечірніх прогулянок з колясками — тут спокійно майже завжди.

Фото: Центральна площа Ніжина. Автор: Олександр Воронуха

Фото: Сквер Миколи Гоголя в Ніжині. Автор: Олександр Воронуха

Фото: Остер в Ніжині. Автор: Олександр Воронуха

Для повноцінного порівняння не вистачає літній фотографій, але як прийде час — ви матимете можливість порівняти пори року в Ніжині аби точніше визначитися, котра з них вам подобається найбільше. 

Проте ви маєте можливість передивитися попередні фоторепортажі наших журналістів. Читайте також: Знаєте, а осінь у Ніжині буває такою різною… (Фоторепортаж) Читайте також: Ніжин одягає осінню шаль (Фоторепортаж, відео) Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Як повідомляв MYNIZHYN, у Ніжині розпочалося пишне цвітіння бузку. Цей період року завжди привертає увагу мешканців міста та гостей, які приходять насолодитися яскравими барвами та солодким ароматом квітів. Олександр Воронуха Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram
Viber
Facebook
Instagram

Источник

Новости Чернигова