Вибили двері та витягли із палаючого будинку: у Прилуках 6 підлітків врятували 75-річного чоловіка

14 вересня 2023 р.   292   0

ФОТО: з Фейсбук сторінки Олени Цветкової Круш Бугаенко

Вибили двері та витягли із палаючого будинку 75-річного дідуся, який спав під час пожежі. Шестеро юнаків у Прилуках врятували людину, коли побачили пожежу будинку на вулиці Густинській, та викликали рятувальників.

За інформацією провідної інспекторки Прилуцького відділу запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС Віталіни Усенко, пожежа сталася пізно ввечері 6 вересня. За вісім хвилин, поки рятувальники прибули на місце події, чоловік міг надихатися чадним газом, тому юнаки врятували йому життя.

Скрін з відео пожежі. ФОТО: Андрій Хорт

Серед тих, хто рятував дідуся — 18-річні Кирил, Андрій та 16-ти річний Назар. Близько 23 години вони разом із ще трьома друзями їхали в бік вулиці Густинської.

«Їхали з базарної гірки, дивимося – полум’я, дим. Кажу, Андрій, давай заїдем», — розповідає студент Назар Кастальян.

Студент Назар Кастальян. ФОТО: Суспільне Чернігів

Зі слів хлопців, жінка у сусідньому будинку розповіла, що там проживає 75-річний дідусь. Поки чекали рятувальників, вирішили діяти: одні намагалися погасити вогонь інші — взялися шукати вхід до будинку. Кирил вибив дві хвіртки та двері.

«Було велике полум’я, треба було швидко думати і не чекати пожежних. Час ішов і ми вирішили самі потрапити до будинку. Було все зачинено і довелося вибивати двері, паркан», — говорить Кирил Качан.

Студент Кирил Качан. ФОТО: Суспільне Чернігів

Господаря будинку хлопці виявили без свідомості. Його витягли з будинку.

«Адреналіну не було. Було не страшно, бо ти був не один – разом із хлопцями, друзями. Якщо щось би трапилось, то в будь-якому випадку, один-одному допоможемо. Хвилини через дві після того, як ми його витягнули приїхали пожежні», — каже Андрій Хорт.

Студент Андрій Хорт. ФОТО: Суспільне Чернігів

У 12-тій Державній пожежно-рятувальній частині Прилук розповіли про причини пожежі.

«Пожежа почалася в перекритті стелі, де проходила електропроводка, яка тривалий час не змінювалась. У зв’язку із перенавантаженням електричної мережі, скоріш за все, сталося коротке замикання. Внаслідок чого розпочалася пожежа», — розповіла провідна інспекторка Прилуцького РУ ДСНС Віталіна Усенко.

Провідна інспекторка Прилуцького РУ ДСНС Віталіна Усенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

«Будь-яка людина на нашому місці так само б вчинила. В країні війна, ми повинні бути всі разом», — каже Назар Кастальян.

Більше дивіться у сюжеті:

Джерело

Новости Чернигова