Вибираємо хороший ліхтарик за ключовими характеристиками

Ліхтарики вважаються ключовим обладнанням, яке полегшує повсякденну діяльність, адже портативне джерело світла може бути корисним у багатьох випадках. Наприклад, його використання може знадобитися для пошуків загубленого предмета в приміщенні з обмеженим освітленням. Нижче наведено поради, які допоможуть вибрати оптимальний варіант під ваші потреби.

Основні критерії вибору ліхтарика

Спочатку потрібно визначитися, для якої мети потрібен ліхтарик; скільки він має світити на одному заряді; в яких умовах він буде використовуватися. Відповіді на ці питання допоможуть визначити потрібний тип ліхтарика. Наприклад, для вечірньої пробіжки підійде налобний ліхтар з декількома режимами освітлення.

Якщо джерело світла може знадобитися у будь-яку погоду, бажано вибрати водонепроникну модель. Також варто взяти до уваги основні характеристики ліхтарів. Усього їх чотири.

Тип живлення

Якщо ви користуєтеся ліхтариком рідко, моделі з батарейками стануть у пригоді. Однак, якщо світло потрібно вам частіше, наприклад, щодня на роботі, то оптимальним вибором стануть ліхтарики на акумуляторах. У довгостроковій перспективі це заощадить час та гроші. Ви можете заряджати акумулятор безпосередньо від розетки або через павербанк.

Потужність ліхтарика

Більшість наявних на ринку пристроїв споряджені світлодіодами, що виготовляються за технологією LED. Найважливішою одиницею визначення світловіддачі таких ліхтариків є люмен, тобто одиниця вимірювання світлового потоку. Деякі потужні ліхтарі мають понад 2–3 тисяч люменів. Для порівняння, налобні мають 250 або 300 люменів у найпотужнішому режимі: цього достатньо, щоб освітлювати дорогу в темряві.

Чим вищим є значення люменів, тим сильнішим та яскравішим буде світло. При використанні ліхтарика для епізодичних нічних прогулянок 300–500 люмен буде достатньо, щоб освітити шлях на кілька десятків метрів. Однак, якщо вам потрібно спостерігати за великою територією на достатній відстані вночі, то потрібно вибирати моделі з максимальною потужністю. Щоб вибрати відповідний варіант, можна переглянути актуальні пропозиції інтернет-магазину Алло.юа в Харкові.

Максимальна дальність освітлення

Окрім яскравості та кількості світла також потрібно перевірити дальність освітлення ліхтаря. Деякі моделі з великими рефлекторами створюють ефективний світловий промінь довжиною понад кілометр. Зазвичай їх використовують у пошукових операціях з рятування людей під час стихійних лих. Однак ніщо не заважає відправитися з таким ліхтарем на нічну прогулянку в ліс або гори — ви завжди можете змінити режим на нижчий.

Час роботи

Це також важливий параметр. Зазвичай він вказується окремо для кожного режиму. Якщо ліхтарик має 4 режими (турбо, середній, низький, місяць), слід звернути увагу на суму часу роботи в середньому та слабкому режимах. Це часто використовувані та найбільш універсальні режими роботи. Турбо споживає багато енергії та в основному використовується для великих відстаней. Режим місяця можна використовувати, наприклад, для читання карти посеред поля.