Від початку великої війни народжуваність в Україні скоротилася на 28%

За шість місяців 2023 року в Україні народилося 96 755 дітей.

 

Це на 28% менше порівняно з відповідним періодом 2021 року. Загалом Україна переживає найбільший спад народжуваності за весь час незалежності.

 

Про це повідомляє моніторингова платформа «Опендатабот».

 

Показники народжуваності в Україні падають ще з 2013 року — приблизно на 7% на рік. Проте повномасштабне вторгнення призвело до найбільшої демографічної кризи, зауважує платформа.

 

У 2023-му в середньому на місяць народжується  16,1 тисяча дітей. Для порівняння, у попередні роки до повномасштабного вторгнення кількість немовлят коливалась на межі 21-23 тисячі на новонароджених на місяць.

 

В останні роки хлопчиків народжується більше, аніж дівчаток. Початок великої війни особливо не змінив цей розподіл: 51% проти 49%.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЖИТЕЛЬКА ЧЕРНІГІВЩИНИ НАРОДИЛА ДИТИНУ ВАГОЮ МАЙЖЕ 5 КІЛОГРАМІВ

 

Нагадаємо, у грудні 2022 року в Інституті демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи прогнозували катастрофічне падіння народжуваності цього року. Там зазначали, що до 2030-го населення України може скоротитися до 35 мільйонів.

 

Крім того, за даними Міністерства економіки, наразі за межами України перебувають близько 6,2 мільйона українців, які виїхали через повномасштабне вторгнення Росії.

 

Джерело – Громадське

 

Фото з мережі

 

Источник