Відомі містяни розповіли, як ставляться до вакцинації і чи робитимуть щеплення проти коронавірусу

Другий рік весь світ живе в умовах пандемії. Чернігів став першим містом в Україні, в якому усім охочим минулими вихідними робили щеплення вакциною Pfizer. Можливо, саме цей факт спричинив неабиякий ажіотаж у пунктах масової вакцинації.

Тож, ми вирішили поцікавитися у відомих чернігівців і жителів області, чи хворіли вони на коронавірус, як ставляться до вакцинації і чи планують вакцинуватися.

Сергій Безбородько: «Перехворів, маю антитіла. Вакцинуватися планую».

 

 

 

Андрій Думич: «Однозначно підтримую вакцинацію. Розумію, що поки це єдиний дієвий спосіб зупинити пандемію, адже ліків від Ковід-19 наразі не існує. Особисто я пройшов повний курс вакцинування препаратом «Короновак». Дякувати Богу, не хворів ковідом, але знаю, наскільки це небезпечна хвороба».

 

 

 

Катерина Литвин: «Перехворіла у дуже легкій формі. Вакцинація у мене на цьому тижні».

 

 

 

Анжеліка Тимченко: «Я не вакцинувалась ще, але планую. На ковід хворіла взимку, майже безсимптомно. Зробила платний тест після відрядження, коли дізналась, що  у колеги виявився позитивний тест. Вся родина пробула на ізоляції, але лікувались самотужки. Наш сімейний лікар був тоді сам в лікарні, швидка пару разів приїздила дуже оперативно, а от черговий лікар в нашій амбулаторії ледь погодився телефоном відкрити лікарняний. Ніхто не цікавився, як наше самопочуття, чим лікуємось.

По завершенні відпустки планую записатись на вакцинацію. Свідомо. Хоча маю багато сумнівів, але думаю, що загальна вакцинація все одно неминуча. Добре, що в нашій громаді є можливість вакцинуватись всім бажаючим, на базі РДА працює пункт вакцинації».

 

Юлія Ковтун: «На моє переконання, вакцинація необхідна. Утім, підходити до вибору вакцини потрібно вкрай виважено. Наприклад я ще не вакцинувалася. Поки аналізую інформацію в медіа, цікавлюся, як почуваються колеги та знайомі після щеплення різними вакцинами. В поліції вакциновані вже майже всі. Кожен переніс це по-своєму.

Був момент, коли мені здалося, що у мене ковід… Але тест показав, що я здорова. На рівні підсвідомості здається, що в моєму оточенні перехворіли всі. Хтось ледь пережив, а хтось навіть не відчув змін в організмі».

 

Ірина Синельник: «Чи хворіла на ковід? Не знаю 100%, але в оточенні знайомих, рідних і друзів випадки захворювання були підтверджені лабораторно. До вакцинації ставлюся позитивно і вважаю, що саме вакцини допомагають уникнути багатьох хвороб, які раніше були дуже заразними і смертельними для людства. Я щороку вакцинуюся від грипу. Від ковіду зробила першу дозу вакциною CoronaVac. Усі вакцини, якими щеплять зараз, пройшли випробування. Хоча, звісно, пройшло не так багато часу, щоб бути остаточно обізнаним в усіх ньюансах. Тому які вакцини напевно кращі і дієвіші – побачимо з часом. Тим паче, що цей вірус мутує. Проте, сподіваюся, що медикам і фармацевтам вийде його підкорити. А відтак, ми зможемо повернутися до звичного, доковідного життя».

 

Ігор Кондратьєв: «Вакцинація потрібна і необхідна. Вакцинувався «Пфайзером» як викладач університету. Не хворів сам, але хворіли близькі родичі та чимало друзів. Є знайомі, які померли від наслідків хвороби».

 

 

 

Марина Рейко: «Я відношуся до тієї щасливої категорії людей, яка не хворіла взагалі. Декілька разів здавала аналізи на антитіла, щоб знати, що я вже, так би мовити, захищена від наступних мутацій хоч трошки. Сподівалася, що в мене був безсимптомний ковід, але ні – не було ковіду і немає антитіл. Тому я абсолютно за вакцинацію, більш того, хочу для преси заявити, що я буду вакцинуватися «Короноваком». Ви ж розумієте, що я маю можливість вакцинуватися всім чим хочу, але щоб підтримати вакцинацію цією вакциною, я теж зроблю її собі. Зараз на відпочинку. Приїду і зроблю».

 

 

Олександр Тарнавський: «До самої вакцинації ставлюсь позитивно, звісно. Але процедурою невдоволений. Зробив вже два щеплення: перше «Астразенекою» індійського виробництва (Ковішилд), друге – південнокорейською. Черги незрозумілі, чіткого алгоритму дій і термінів нема. Ковідом не хворів».

 

 

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Источник