Відвідали понад дві тисячі людей: як працювали Пункти незламності у Чернігівській області

ФОТО: Суспільне Чернігів

Роботу Пунктів незламності на Чернігівщині призупинили та перевели у режим готовності до розгортання. Таке рішення ухвалили на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 1 березня.

Як Пункти незламності працювали протягом трьох місяців, у коментарі Суспільному повідомив директор Департаменту інформдіяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації Андрій Подорван.

За його словами, у листопаді на Чернігівщині розгорнули 162 Пункти незламності. У громадах Чернігівщини працювало 119, також 30 стаціонарних та 13 мобільних у підрозділах ДСНС. Пізніше Пункти незламності створили на територіях деяких супермаркетів та кафе й залізничних станцій.

Для забезпечення роботи пункти були обладнані генераторами, булер’янами, електричними обігрівачами, тепловими гарматами, ковдрами, матрацами, пластиковими каністрами, ліхтарями, термосами.

Протягом трьох місяців Пункти незламності області відвідали понад дві тисячі жителів області.

Як повідомив Андрій Подорван, на облаштування пунктів кошти із бюджету ОВА не витрачала.

«Все залежало від конкретної ситуації. Хтось не мав генератора — купив його, наприклад, у старостаті. Якщо Пункт незламності розташовувався на якомусь підприємстві, то громада також могла виділити кошти. Тобто, у кожному конкретному випадку громада могла купити те, що було необхідно».

Що відомо про Пункти незламності у Чернігівській області

Пункти незламності почали розгортати після масованого ракетного удару, який завдали війська РФ по енергетичній інфраструктурі України. В результаті в країні запровадили аварійні відключення світла.

Пункт незламності — це місце, де людина може зігрітись та зарядити телефон.

Станом на 14 березня в області діяли 316 Пунктів незламності. З них 261 розташовані у громадах, 30 стаціонарних та 13 мобільних пунктів у підрозділах ДСНС, чотири розміщено в залах очікування залізничних вокзалів міст Бахмач, Ніжин, Прилуки та Чернігів, 166 пунктів розмістили у приміщеннях приватного бізнесу (це місця для зарядки гаджетів та короткотермінового відпочинку).

Суспільне Чернігів

Отримуйте і читайте новини ще оперативніше. Підписуйтесь на наш Telegram!

Источник