Відвів підбитий літак від житлових будинків: у Ніжині прощалися з 24-річним Героєм-пілотом

ФОТО: 299 бригада тактичної авіації ім. генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова

Мріяв стати льотчиком з двох років і загинув, виконуючи останній політ. 30 січня у Ніжині попрощалися з командиром ланки авіаційної ескадрильї 299-ї бригади тактичної авіації Данилом Мурашком. Чоловіку було 24 роки. Від початку повномасштабного вторгнення він встиг виконати 141 бойовий виліт і знищити 600 окупантів.

Провести в останню путь пілота прийшли понад двісті людей.

Прощання у Ніжині із Данилом Мурашком. ФОТО: Суспільне Чернігів

Данило Мурашко. ФОТО: Суспільне Чернігів

У 2020 році Данило закінчив Харківський університет Повітряних Сил і згодом долучився до складу Повітряних Сил ЗСУ. Спочатку він був льотчиком, а пізніше став командиром.

«Як почалася війна, він почав називати мене „бабусю“. А я кажу: „Чого так, Данило?“. А він: „Тому, що я ненавиджу російську мову і буду бити росіян до тих пір, поки я буду живий“. В мене найкращий хлопчик, він герой. Нам не треба героя, нам треба наш хлопчик, але нам його вже не повернуть», — сказала бабуся Ольга.

Бабуся Ольга. ФОТО: Суспільне Чернігів

27 січня на Донеччині Данило загинув. Він виконував свій 141-й бойовий виліт. Його командир в цей день виконував з Данилом політ в парі.

“Я як зараз пам’ятаю, готуюся до вильоту, повертаюсь, а він за мною сидить, без настрою. Я кажу: «Данька, ти чого без настрою?», а він говорить: «Та, Палич, я за сьогодні не зробив жодного вильоту, і вчора я не політав і позавчора». “І у тебе через це немає настрою? — «Ну три дні пройшло війни, а я ні разу не допоміг своїм хлопцям». Я повернувся, подивився чергу, повертаюсь і кажу: «Якщо хочеш, можеш сходити зі мною». І він: «Так, звичайно!», — поділився згадками командир другої ескадрильї Ростислав Лазаренко.

Останні його слова, згадує Ростислав, були в ефірі: «Я відвернув!». І він відвернув від населеного пункту.

Командир другої ескадрильї Ростислав Лазаренко. ФОТО: Суспільне Чернігів

На Чернігівщині попрощалися з повним кавалером ордену Богдана Хмельницького. ФОТО: 299 бригада тактичної авіації ім. генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова

На Чернігівщині попрощалися з повним кавалером ордену Богдана Хмельницького. ФОТО: 299 бригада тактичної авіації ім. генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова

Коли піднялися в небо, винищувач противника випустив ракету, яка влучила у літак Данила.

З 24 лютого пілоту вдалося знищити близько 600 окупантів, 70 одиниць броньованої техніки, та понад 80 автотранспортних засобів, а у свої 24, Данило Мурашко був нагороджений нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних сил України «Сталевий хрест» та орденами Богдана Хмельницького, першого, другого, та третього ступенів.

«Данило був один із кращих моїх воїнів, я з упевненістю скажу, що він був один із кращих воїнів України», — сказав командир другої ескадрильї.

“Він командир авіаційної ланки авіаційної ескадрильї 299-ї бригади тактичної авіації імені генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова. Він поклав своє життя в боротьбі за свободу народу України. Слава таким, як він. На таких, як він, будується наша незалежність, пишеться наша історія, — розповів заступник командира авіаційної ескадрильї Ігор Білан.

Заступник командира авіаційної ескадрильї Ігор Білан. ФОТО: Суспільне Чернігів

Детальніше дивіться у сюжеті:

Суспільне Чернігів

Отримуйте і читайте новини ще оперативніше. Підписуйтесь на наш Telegram!

Источник

Новости Чернигова