Військова служба за контрактом: так чи ні?

08 липня 2024 р.   27   0

В Україні вже 3 роки триває загальна мобілізація. Проте є можливість долучитися до лав ЗСУ іншим шляхом. Це служба за контрактом.

Ми поцікавилися у старшого інструктора відділу рекрутингу та комплектування Прилуцького районного ТЦК та СП старшого сержанта Анатолія Дідусенка, чим відрізняється контрактник від мобілізованого.

Вступити на службу за контрактом можуть як чоловіки, так і жінки, і віком від 18 до 45 років. Охочі мають звернутися до ТЦК, надати необхідні документи та пройти медичну комісію.

Доброволець має право укласти контракт на 1, 3 або 5 років. Навчання триває близько місяця.

Після здобуття базової підготовки контрактник має прибути до закріпленої за ним військової частини де і проходитиме службу.

Тож які переваги підписання контракту?

Контрактники на відміну від мобілізованих можуть самостійно обрати місце проходження служби.

Зі слів Анатолія Дідусенка контракт найчастіше підписують чоловіки віком від 18 до 25 років, які найчастіше вибирають бойові частини – десантно-штурмові війська, морська піхота і сили спеціальних операцій.

До військової служби сьогодні долучаються і жінки. Найчастіше займають посади медиків, кухарів та радіотелефоністів, несуть службу як у тилу, так і у зоні бойових дій.

Також військові за контрактом мають повний соціальний пакет, а це заробітна плата, забезпечення обмундируванням та інші виплати.

Якщо контрактник знаходиться у військовій частині, його заробітна плата складає близько 20 тисяч, чим ближче до районів і задач бойових дій, зарплата значно збільшується.

Як говорить Анатолій Дідусенко, сьогодні більшість громадян розуміє обов’язок захищати Україну, тож особовий склад контрактників лише збільшується.
 
Той, хто обрав шлях служити та захищати демонструє готовність виконувати свій обов’язок перед Батьківщиною.

Джерело

Новости Чернигова