Військовий з Чернігівщини створив унікальну абетку для діток — подробиці

У Чернігові в бібліотеці імені Михайла Коцюбинського презентували унікальну книгу для дітей, казковий маршрут якої здатен провести дітей стежками історії та культурних традицій рідного міста — «Абетку малого чернігівця». Автор видання — полковник ЗСУ Валентин Буряченко.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «Новий Чернігів».

Фото: Абетка Валентина Буряченка

Створювати книгу військовослужбовець почав 5 років тому після повернення із зони АТО/ООС, на це його надихнула дружина. Оскільки багато часу чоловік витратив на творчі пошуки та розроблення дизайну, завершив написання книги вже під час повномасштабного рашистького вторгнення. Після 24-го лютого Валентин став до оборони Чернігова, а потім передислокувався в Бахмут. І дописував абетку між ротаціями, збираючи цікаві історії. Читайте також: «Ніжинське шістдесятництво: Леся Коцюба»: у Ніжинському університеті відбулась презентація книги

– Я з напарником, лейтенантом Євгеном Грушко, приходив ночувати в підвальному приміщенні. Це таке приміщення, у довжину десь метра три. І лягали без задніх ніг. А так сталося, що з певним часом у нас з’явилася сусідка — це пацючиха, яка, коли ми приходили, починала активувати свою діяльність. Ми звикли до неї, вона звикла до нас. Ми зробили вигляд, що не помічаємо. Й от ця пацючиха стала прообразом хом’ячка, про якого я написав на літеру Х, – розповів військовослужбовець, автор книги Валентин Буряченко.

Книга покликана навчити дітей не лише грамоті, а й любові до свого міста. У центрі сюжету абетки — кіт-воїн Шеврон, який у команді з українськими оборонцями запрошує дітлахів у незабутню подорож алфавітом. Кожна літера абетки присвячена Чернігову, його історії та героям, що допоможе малечі засвоїти цікаві факти про рідний край. Наприклад, у книзі є віршик на літеру «М», де йдеться про мікрорайони міста, зокрема, Музикалка та Масани.

Фото: Валентин Буряченко.

Источник

Новости Чернигова