Вінниця – місто фонтанів і не тільки

Протягом останнього десятиліття Вінниця стала одним з обов’язкових для відвідування українських міст. Останніми роками більшість бувалих мандрівників ставлять її в один ряд із такими туристично відомими центрами, як Львів, Одеса та Чернівці. Звичайно, туристів у цьому подільському місті все ж поменше, але люди відвідують його в усі пори року. Тож зараз місцеві хостели й готелі вже не роблять 50-відсоткові знижки на новорічні свята, аби привабити відвідувачів, як це було, скажімо, наприкінці минулого десятиліття.

Але що такого цікавого у Вінниці? Чим вона приваблює людей з усієї України? Якщо порозпитувати мандрівників, які відвідали місто, то, як правило, вам одразу розкажуть про дві видатні пам’ятки – найбільший у Європі плаваючий фонтан та колишню водонапірну башту. Утім це, як і Ейфелеву вежу, оминути не можна, але у Парижі вистачає окрас і без неї.

Цікавинки на кожному кроці

Серед обласних центрів «з історією» Вінниця виділяється саме завдяки тому, що в ній у безпосередній близькості одне до одного уживаються як пам’ятки з далекого, і не дуже, минулого, так і надбання сучасності. Зокрема, вищезгаданий плаваючий фонтан з’явився на річці Буг, що протікає через місто, відносно нещодавно. Колишня водонапірна вежа, яка нині слугує оглядовим майданчиком, була збудована 1911 року, а от комплекс так званих Вінницьких мурів, до яких входять, власне, колишні оборонні укріплення та два храми, серед яких і тезко окраси Чернігова – Спасо-Преображенський собор, пам’ятає добу розквіту Гетьманщини, тобто ХVІІ століття. Щоправда, у ті часи місто входило до складу Речі Посполитої.

У ХІХ столітті в місті жив геніальний лікар-хірург Микола Пирогов. Його садиба, що нині слугує й музеєм, – це те місце, відвідати яке просто необхідно. Попри всі зміни з облаштування території, у відвідувачів нерідко складається враження, ніби вони потрапили в минуле, і сам видатний лікар ось-ось вийде на ґанок будинку в якому провів життя. Є у Вінниці й цілий мікрорайон, прогулявшись яким ви поринете в атмосферу провінційного містечка зразка позаминулого століття, – Єрусалимка. Ця назва не випадкова. Свого часу тут оселилася єврейська біднота міста, і старовинні будиночки виглядають майже так само, як і в давнину.

Утім Вінниця не була б такою привабливою лише завдяки спадку минулого. Так, попри всю красу плавучого фонтана, він у місті не єдиний. І кожен із штучних водограїв настільки по-особливому цікавий, що подібного до нього знайти просто не вдасться.

Мандруючи від пам’ятки до пам’ятки, ви неодмінно будете зустрічати більш дрібні, але від того не менш яскраві цікавинки. У Вінниці вони чатують на вас буквально на кожному кроці – пам’ятник ліверпульській четвірці, тобто гурту «Бітлз», вуличні музики у стилі стім-панк та закарбовані у бронзі видатні жителі міста над Бугом.

Транспорт, житло та ставка Гітлера

Один з найбільш привабливих плюсів Вінниці – чи не найкраща в Україні транспортна система. У місті є трамваї, а також тролейбусні та автобусні маршрути. При цьому практично весь транспорт, що курсує вулицями міста, сучасний і ходить із завидною регулярністю – на жодній зупинці вам не доведеться чекати більш ніж п’ять-шість хвилин, та й якісь доріг тут не гірша, ніж у Чернігові.

Утім транспорт ходить добре не тільки в межах міста, а й дещо поодаль. Так, прямо біля залізничного вокзалу ви можете сісти на автобус, що відвезе вас до «Вервольфу», тобто ставки Гітлера. Вона знаходиться не в самій Вінниці, але саме завдяки транспорту подолати вісім кілометрів на північ від міста аж ніяк не проблема.

Залишилося від неї, щоправда, не дуже багато, але багатотонні шматки бетону, покручені вибухом, який у часи Другої світової і зруйнував комплекс, вражають навіть у такому вигляді. Єдина майже повністю вціліла споруда – басейн.

Руїни споруд у поєднанні з місцевою природою залишають по собі неоднозначне враження. Адже на місці й досі панує атмосфера невідкритої таємниці, яку надійно береже час. Дізнатися про історію місця допоможуть інформаційні стенди, розташовані неподалік.

Як і в будь-якому популярному серед туристів місті, у Вінниці досить широкий асортимент житла – хостелів та готелів. Щоправда, з цієї ж причини про бронювання варто подбати заздалегідь. А ось ціни коливаються – від кількох сотень гривень за добу в залежності від умов, які вам запропонують.

Доїхати до Вінниці з Чернігова також не надто складно. На жаль, прямих рейсів не існує. А от з Києва до міста над Бугом ходять і автобуси, і потяги. При цьому швидкісним потягом туди можна дістатися всього за дві години. Якщо ж ви хочете дещо зекономити, то можете обрати електричку. Правда, на деяких з них доведеться їхати з пересадкою, ну і, звичайно ж, набагато повільніше.

Источник

Новости Чернигова